Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.11.2018 19:00

Literární kronika první republiky

Autoři knihy Pavel Janáček a Petr Šámal v debatě s moderátorem Petrem Darovcem představí svou novou knihu Literární kronika první republiky. V říjnu vycházející obrazově výkladová publikace odkrývá v 21 oddílech soustředěných vždy k jednomu roku z období 1918-1938 Československou republiku jako mnohonárodnostní stát, kde literatura vznikala a byla čtena nejen v češtině, ale i češtině, němčině, ruštině, ukrajinštině, maďarštině či polštině, kde se na literárním dění podíleli nejen spisovatelé, ale i překladatelé, vydavatelé a čtenáři, kde společensky nerezonovali jen umělecké výboje či politické provokace avantgardistů, ale i mezinárodní bestsellery a produkty lokální populární kultury. Společně vydali vydavatelství Academia, Památník národního písemnictví a Ústav pro českou literaturu AV ČR.

Obrazově-výkladová publikace určená širší veřejnosti, která v celkem 21 kapitolách soustředěných vždy k jednomu roku z intervalu let 1918–1938 přiblíží formou kalendária, tematického výkladu o vybraných jevech (např. knižní trh, pražská německá literatura, literární ceny, cenzura, spisovatelská sdružení, import a export literatury atd.) a interpretací vybraných děl klíčové události prvorepublikové literární kultury.

Publikace  vzniká ve spolupráci Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., Památníku národního písemnictví a Střediska společných činností AV ČR, v. v. i., a za podpory Ministerstva kultury ČR.  

 

Více info https://www.artforum.sk/katalog/116566/literarni-kronika-prvni-republiky

FB: https://www.facebook.com/

foto (C) Artforum

 

Místo konání:

ratislava, Artforum, Kozia 20

Datum:

22.11.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala