Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.6.2020 - 31.12.2020

Adolf Loos: Průkopník moderního životního stylu

Cyklus akcí které oslavují 150. výročí narození Adolfa Loose: streamované prohlídky s průvodcem, debaty a soutěže pro děti, které odhalují pohádkový design inovátora Adolfa Loose, vizionáře v oblasti moderního života, jehož myšlenky zásadně ovlivnily způsob, jak dnes žijeme.

Projekt začíná 18. června 2020 v 12:00 EDT živou prohlídkou vily Winternitz vedené českým architektem Adamem Gebrianem a vysílaným v rámci show Surprising Buildings na Mall.tv, která je také součástí online verze prestižního londýnského festivalu architektury .
Dne 23. července proběhne živá prohlídka interiéru Adolfa Loose v zámku Bauer v Brně s českou architektkou Lenkou Štěpánkovou, následovaná 20. srpna premiérou Interiérových návrhů Adolfa Loose v Plzni, epizoda Překvapivých budov Adama Gebriana Televizní show s anglickými titulky.
Výstavní projekt Loos v Plzni organizovaný ve spolupráci se Západočeskou galerií v Plzni a městem Plzeň se v říjnu zaměří na jedinečný design interiéru Loosu pro soukromé byty v Plzni. Celý projekt doplní řada tematických přednášek pro profesionálněji orientované publikum.
Nejnovější aktualizace naleznete na našich webových stránkách a na stránce Adolf Loos / Pioneer of Modern Living Facebook page.

Adolf Loos (1870 - 1933) byl jedním z nejvlivnějších evropských architektů konce 19. století, který se zároveň proslavil svým literárním projevem, jímž formuloval základy celého modernistického hnutí. Studoval architekturu v Liberci i v Drážďanech a jeho tvorbu výrazně ovlivnil tříletý pobyt ve Spojených státech (v letech 1893–96), kde na něj zapůsobila inovační účinnost amerických průmyslových staveb. Následně žil ve Vídni, kde napsal řadu kontroverzních esejí. Za zmínku stojí zejména esej Ornament a zločin, v níž si nedostatek ozdobných prvků v architektuře vykládá jako známku duchovní síly. Vyvinul unikátní princip prostorového uspořádání interiéru, tzv. Raumplan, jenž uplatnil při realizaci Müllerovy vily i Winternitzovy vily v Praze. Kromě jeho soukromých vil je proslulý především svými projekty ve Vídni, jako je například budova obchodního domu Goldmann & Salatsch na Michaelerplatz, kavárna Café Museum či americký bar Kärntner.

 UDÁLOSTI

ŽIVÝ STREAM PROHLÍDKY VILLY WINTERNITZ ADOLFA LOOSE

Čt 18. června 2020, 12:00 EDT / Live stream prostřednictvím odkazu:

Facebook event 

Architekt Adam Gebrian vás provede nedávno zrekonstruovanou pražskou vila Winternitz z roku 1932, posledním projektem Adolfa Loose, českého průkopníka moderní architektury, který odhaluje silný architektonický koncept, který je dodnes vlivný, a bouřlivou historii vily a jejích majitelů. více

Záznam prohlídky je nyní k dispozici na kanálu Mall.tv. Sledujte vysílání nejvyšší kvality https://bit.ly/AdamGebrianWinternitz_MALLTV 

 


 

 

Místo konání:
Datum:

Od: 18.6.2020
Do: 31.12.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala