Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.11.2019 16:00

Loutkové divadlo: Tatínek není k zahození

Tento příběh vypráví o lásce mezi rodiči a jejich dětmi, kteří drží pospolu navzdory všemu. Láska jim pomáhá porazit zlé draky, překonávat nemoci a další. Živé vystoupení v angličtině.

 

3. listopadu, 16:00 ve Velkém sále
RSVP

Tři dětské příběhy založené na oblíbené stejnojmenné knize. První pohádka vypráví příběh o tom, jak se poznali tatínek s maminkou. Do města přilétne strašlivý drak a chce sežrat všechny krásné ženy. A to také udělá. Poslední krasavici však zachrání statečný mladý muž, který draka porazí. Krásná žena a statečný muž se do sebe na první pohled zamilují, vezmou se a stanou se maminkou a tatínkem. A samozřejmě mají děti, které nás občas příběhem také provázejí. V druhé pohádce maminka s tatínkem zjistí, že v jejich domě straší. A co víc, duchové dokonce tatínka napadnou. Ten se s nimi rozhodne bojovat. S maminčinou pomocí duchy porazí a celá rodina je mu vděčná. To je náš statečný tatínek! Ve třetí pohádce ale jedno z dětí onemocní a nikdo, dokonce ani Doktor Henry Healthy neví, jak jej vyléčit. Ví jen to, že na vině jsou bacily. Tak je všechny pochytají a utopí. Všichni opět chválí statečného a šikovného tatínka a maminka ho odmění spoustou pusinek.

Představení hrají živě dva herci s velkými i malými loutkami a bohatými kulisami včetně lidožravého draka, radnice, města, domu, sklepa, duchů, sousedů a také dvou psů.

Celé představení vypráví příběh o tom, jak se mají maminka s tatínkem rádi a jak mají rádi své děti – bratr se sestrou drží spolu, i když se občas hádají a perou. Jenom tak může rodina porazit všechny duchy, nemoci a draky. Malí diváci také dostávají možnost se do představení zapojit. Užijí si spoustu zábavy a občas se možná budou i chvíli bát. To ale brzy pomine. 

Divadlo LokVar

Organizováno ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Washingtonu

Představení je v anglickém jazyce.

Doporučený věk je nejméně 2 roky a nejvýše 12 let.
 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

3.11.2019 16:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala