Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.11.2014 21:00 - 29.11.2014

Loutkový soubor Karromato vystoupí v Miláně

Mezinárodní loutkový soubor Karromato, založený v Praze, se v rámci festivalu „Festival Internazionale Teatro di Immagine e Figura“ představí se svou inscenací „Císařská slavnost“ milánskému publiku. Profesionální loutkové divadlo Karromato vychází především z tradice klasického středoevropského divadla marionet a ve všech svých představení hledá komunikaci s divákem bez potřeby slova, tedy založené jak na univerzálnosti humoru a hudby, tak na síle výrazu, který má sama o sobě každá loutka. Představení se uskuteční v pátek 28. a sobotu 29. listopadu od 21.00 hodin v divadle Verdi na adrese Via Pastrengo, 16.

Karromato je profesionální mezinárodní loutkový soubor založený v Praze v roce 1997. Jeho zakládající členové pocházející z České republiky, Maďarska a Španělska navazují na své předchozí zkušenosti z různých divadelních souborů. Působí jako loutkoherci, výtvarníci i konstruktéři tradičních dřevěných loutek a se svými představeními hrál již ve více jak 30 státech Evropy, Asie a Ameriky.

Představení Císařská slavnost je parodií dvorních oper z 18. století s komickým pohledem do divadelního zákulisí. Inscenace je inspirovaná životním obdobím Wolfganga Amadea Mozarta, kdy pracoval na svém životním díle Figarova svatba.

Místo konání:

Divadlo Verdi, Via Pastrengo 16

Datum:

Od: 28.11.2014 21:00
Do: 29.11.2014

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala