Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.3.2011 - 26.3.2011

Lucie Vařeková: UP (NAHOŘE)

Lucie Vařeková je začínající česká fotografka, jejíž snímky zachycují neznámá prostředí a pocity lidí, kteří v nich žijí.

Procházka galerií Original Gallery vás seznámí s lidmi, kteří žijí poblíž třetí vzletové a přistávací dráhy letiště Heathrow, s lidmi ze zahrádkářských kolonií Golf Course Allotments a s festivalem balónů v České republice. Lucie zachycuje vše, co v nich je, ale co se už nevrátí, a někdy i to, co právě zmizelo.

„Jestliže chybí to pravé kouzko, z člověka neuděláte skvělého hudebníka či fotografa.'' Eve Arnold

Lucie pochází z Moravy a do Londýna přijela v roce 2003 jako au-pair. Její záliba pro tvorbu snímků se prohloubila v roce 2005, kdy začala studovat pro kvalifikaci BTEC na škole City and Islington College. Později byla přijata na bakalářské studium fotografie na Middlesex University, které v roce 2009 dokončila s červeným diplomem.

Od konce svých studií se Lucie věnovala rozvoji své kariéry fotografky s četnými výstavami  v Londýně. Její nejnovější dílo The Grey Jumper (Šedivý svetr) bylo zahrnuto do Rag Factory jako součást výstavy 3is3 Identity a snímek No Third Runway (Ne třetí ranveji) byl zveřejněn v internetové verzi novin New York Times. Její snímky se objevily i v časopisech Flip a RPS a v novinách Guardian jako součást článku o Timovi Andrewsovi, muži s Parkinsonovou chorobou, který ze sebe udělal umělecký projekt tím, že se nechal vyfotografovat 128 fotografy. Lucie je členkou spolku London Independent Photography a Královské fotografické společnosti

Výstavu Lucie Vařekové UP můžete navštívit v galerii Original Gallery (Londýn N8) od středy 2. března do soboty 26. března 2011. Přidejte se k nám na vernisáž, která se bude konat od 19:00 do 21:00 ve středu 2. března.  

Další informace o galerie a otevírací době naleznete na www.haringey.gov.uk/theoriginalgallery.

Kontaktní osoba: Elena Pippou, Cultural Officer, Haringey Council
(telefon: 020 8489 1419; e-mail: Elena.pippou@haringey.gov.uk)

Místo konání:

Original Gallery, Hornsey Library, Haringey Park, N8 9JA

Datum:

Od: 2.3.2011
Do: 26.3.2011

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala