Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2019 18:00 - 20:00

Lukáš Hofmann: Křest knihy: A guiding dog for a blind dog

Připojte se k nám na křest knihy " A guiding dog for a blind dog" v Printed Matter. Tato kniha o umění, napsána Natem Marcusem a kurátorována Lukášem Hofmannem, bude poprvé představena americkému publiku.

 

7. listopadu, 18:00 - 20:00

V Printed Matter 
231 11. Avenue, New York, NY 10001

Vstup zdarma

A guiding dog for a blind dog je umělecká kniha, kterou napsal Nat Marcus, kurátoroval Lukáš Hofmann a design navrhnul Parallel Practice. Součástí akce bude přednáška Lukáše Hofmanna a čtení z knihy.

Svazek tvoří sbírka rozhovorů s umělci, poetických textů a také katalog k nové výstavě A guiding dog for a blind dog, která se v roce 2018 konala v pražském Centru současného umění Futura. Úchvatné snímky jsou protkány texty Nat Marcus, v nichž osobitě poukazuje na konkrétní díla z výstavy. Jeho texty lze číst jako poezii či jako prózu; mohou napodobovat útržek z novin nalezený na ulici či prezentovat výňatek z akademického textu. Jeho účel je možné přirovnat k účelu knihy zaklínadel či tácu lahůdek, tedy jde o objekt, který má obsáhnout toto množství děl v rámci výstavního prostoru i mimo něj.

O autorech:

Nat Marcus je básník a novinář žijící v Berlíně. V roce 2014 společně se Zoe Darsee založil TABLOID Press. Aktivity TABLOIDu zahrnují design knih, dokumentaci a básnické workshopy, které doplňují jeho roli vydavatelství uměleckých a básnických publikací. Dílo Marcuse se objevilo v 032cc, Berlin Art Link, Novembre Magazine, dis a Telekom Electronic Beats. 

Lukáš Hofmann je kurátor a umělec. Jeho umělecké performance se konaly v Dánské národní galerii v Kodani, v pařížské Galerie Frangulyan, v prázdných prostorech hobby marketu Bauhaus v Ostravě o ploše 5000 m2, v pražské Národní galerii, ve Schinkel Pavillion v Berlíně, v Moderna Museet a v Cabaret Voltaire při zakončení Manifesta 11 V Zurichu. Každé jeho dílo ukazuje rozdílnou stránku Hofmannova zaměření na ritualizované hry, otevřenou spolupráci a stylizaci aktivního odporu vůči dnešnímu smyslovému autopilotismu.

Vydavatel:
FUTURA Books je série knih publikovaná Centrem současného umění FUTURA. 

Centrum současného umění FUTURA je soukromá nezisková organizace provozující dva velké výstavní prostory a rezidenční program v Praze, renesanční zámek v Třebešicích u Kutné Hory se sbírkou českého a mezinárodního současného umění a rezidenční VARP NY ve spolupráci s Art in General  a Visegrádským fondem v americkém New Yorku.

Galerie FUTURA je třípatrový výstavní prostor o celkové ploše  1,000 m² na pražském Smíchově. Od roku 2003 zde byla v rámci velkých kolektivních a sólových výstav vystavena díla proslulých a mezinárodně uznávaných umělců z České republiky i ze zahraničí.

O Printed Matter, Inc.

Printed Matter je ikonický obchod s knihami v newyorské Chelsea.Photos by Megan Mack


Místo konání:

Printed Matter, 23 11th Avenue, New York, NY 10001

Datum:

7.11.2019 18:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala