Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.4.2014 16:00

Recitál „Byli jsme?“ Lukáše Sommera v Miláně

České centrum v Miláně ve spolupráci s organizací Le voci della città si Vás dovoluje pozvat na koncert českého kytarového skladatele a virtuosa Lukáše Sommera. Jeho díla zazněla v koncertních síních řady světových orchestrů. Nyní přiváží svou autorskou tvorbu představit italskému publiku. Vedle autorského recitálu „Byli jsme?“, který je inspirován soudobou poezií a výtvarným uměním, zvláště pak básněmi českého básníka Víta Slívy, představí Lukáš Sommer i další skladby, které se s poezií prolínají. Ve světové premiéře zde zahraje svou novou skladbu Petrarcův sen. Koncert proběhne v sobotu 19. dubna od 16.30 v Sala della Balla Muzea hudebních nástrojů v Castello Sforzesco.

Lukáš Sommer je přední osobnost mladé skladatelské generace. Narodil se 11. ledna 1984 v Českých Budějovicích, kde vystudoval místní konzervatoř v kytarové třídě prof. Vilmy Manové a v kompoziční třídě prof. Jiřího Churáčka. Studium skladby absolvoval na Akademii múzických umění v Praze v kompoziční třídě prof. Ivana Kurze a v kytarové třídě prof. Milana Zelenky. Jeho tvůrčí záběr zahrnuje vedle klasické hudby též aranžérskou činnost a je také autorem unikátního kytarového recitálu. Je autorem orchestrální, komorní, vokální a instruktivní hudby. Jeho hudba zazněla mimo jiné v Tokiu, Paříži, Vídni, Torontu, Soulu a Amsterodamu. V roce 2011 byl jako do té doby nejmladší skladatel osloven festivalem Pražské jaro, pro nějž složil flétnový koncert Dopis otci. Sommer je také vyhledávaným aranžérem populární a filmové hudby a permanentně spolupracuje s našimi i světovými agenturami.

Je nutná rezervace míst.

info@levocidellacitta.it

tel. 023966 3547

Před vstupem na koncert je nutné zakoupit vstupenku u vstupu do muzea (dospělí 3 €, snížené 1,5 €, děti do 18 let a studenti zdarma).

Místo konání:

Castello Sforzesco - Museo degli Strumenti Musicali

Datum:

19.4.2014 16:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala