Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.12.2017 20:00

Lukáš Vondráček & Belgický národní orchestr v BOZAR

Znovu na místě činu - Lukáš Vondráček se vrací do Bruselu a tentokrát pod taktovkou dirigentky Marin Alsop v neopakovatelné atmosféře Sálu Henry Le Boeuf v BOZAR přednese program složený z koncertu pro klavír a orchestr Sergeje Rachmaninova, symfonie č. 2 Johannese Bramse a díla Johla Adamse a Anny Clyne.

Vondráček již měl tu čest vystupovat pod vedením americké dirigentky a houslistky Marin Alsop a to v rámci svého vítězného vystoupení v rámci Soutěže královny Elizabeth, jejímž laureátem se stal minulý rok v červnu.

Program koncertu je velmi zajímavě komponován jako protnutí současných autorů a dávno „známých“ klasických skladeb.  Anna Clyne, anglická skladatelka (narozena 1980) je autorkou skladby „Maškaráda“, která zahajuje koncert se svým zjevně přiznaným odkazem na symboliku tohoto kusu. Pozoruhodnou skladbou je také „Lola Montez does the Spider Dance“, jejíž autorství patří Johnu Adamsovi, současnému skladateli, jež se při komponování opíral o příběh anglické tanečnice Loly Martinez, která v devatenáctém století proslula zvláštním typem tance, jež zahrnoval živé pavouky a španělské rytmy. Tato skladba byla komponována přímo pro dirigentku Marin Alsop.

Dnes již světoznámý klavírista Lukáš Vondráček se narodil v Opavě v roce 1986 a jeho hudební nadání neuniklo jeho rodičům, profesionálním hudebníkům, již ve věku 2 let. Svůj první koncert měl ve věku 4 let a dodnes navštívil 27 různých zemí, kde vystupoval na 1000 různých koncertech. Na své první mezinárodní turné jel ve věku 10 let a zúčastnil se prestižních festivalů ve Velké Británii a v USA. Za svou kariéru získal už několik významných ocenění jako například ocenění „Hanno R. Ellenbogen“ za nejvýjimečnějšího mladého umělce v Evropě (2001) či cenu „Raymond E. Buck Jury Discretionary“ na 13. mezinárodní klavírní soutěži Van Cliburn (2009). V roce 2016 Lukáš Vondráček vyhrál prestižní Soutěž královny Alžběty v Belgii a svým velmi energickým vystoupením, plným vášně a romantiky zároveň si získal nejen porotu, ale i širokou veřejnost v celé Belgii.

 

Program:

Anna Clyne: Masquerade

John Adams : Lola Montez does the Spider Dance

Sergei Rachmaninov: Koncert pro klavír a orchestr č. 2 c moll opus 18

Johannes Brahms:  Symfonie č. 2 opus 73

Kde: BOZAR, 23 rue Ravenstein, 1000 Brusel

Kdy: 15. prosince

Vstupenky a více informací ZDE

 

Místo konání:

Datum:

15.12.2017 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala