Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.7.2019 - 5.8.2019

MAČ 2019 ve Lvově

Literární festival Měsíc autorského čtení se po jednatřicet dní nepřetržitě stěhuje z jednoho pořadatelského města do druhého. Celkem se v každém z nich představuje šedesát dva spisovatelů. Probíhá denně v době mezi červencem a srpnem v Brně, Wrocławi, Ostravě, Košicích a Lvově.

 Největší středoevropský literární festival Měsíc autorského čtení (MAČ) vznikl v roce 2000 v Brně a v průběhu času se rozšířil i do dalších měst. V roce 2011 do Ostravy, o rok později do Wrocławi a Košic, naposledy v roce 2015 do Lvova.
"Je to takový festival druhých a třetích měst, hlavní města nebereme," říkají o MAČi organizátoři. Festival zahrnuje dvě hlavní programové linie: jedna, domácí, reprezentuje literatury pořadatelských zemí, druhá zase písemnictví země, která je v daném roce čestným hostem. MAČ tradičně startuje 1. července a pak se po jedenatřicet dní nepřetržitě stěhuje z jednoho pořadatelského města do druhého. Hlavní program denně nabízí dvě autorská čtení: čestného hosta a zástupce domácí linie.
V každém městě se během měsíce představuje dvaašedesát spisovatelů a spisovatelek: celkem se odehraje přes tři sta autorských čtení a k tomu další doprovodný program. Veškerá čtení je možné sledovat živě a později v záznamu na internetu.
Festival na sebe nabaluje řadu dalších aktivit: v rámci festivalové edice Knihovna MAČ jsou knižně publikovány nové překlady, vzniká filmová čítanka  s portréty spisovatelů z čestné země aj.

 

Místa konání
Divadlo Lesji Ukrajinky, Horodecká ulice (вул. Городоцька) 36.

https://www.facebook.com/misyacavtorskykhchytan/

http://www.misyacavtorskykhchytan.com.ua/

 

Organizátoři
Větrné mlýny
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
Knižnica pre mládež mesta Košice
Мистецька Рада "Діалог"

 

Místo konání:
Divadlo Lesji Ukrajinky, Horodecká ulice (вул. Городоцька) 36.
Datum:

Od: 4.7.2019
Do: 5.8.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem