Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.5.2015 0:00 - 16.5.2015 0:00

Mac Off Festival

Na mezinárodním divadelním festivalu v Pusanu představí český soubor Spitfire Company inscenaci Antiwords, jež byla inspirována Audiencí Václava Havla.

 

 Ovlivněno dílem Václava Halvla především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režiséra Menzla, který do role sládka obsadil Landovského, který během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv. Podaří se Miřence čecvhové a Jindřišce Křivánkové překonat tento výkon? Podaří se jim dosáhnout hraničního stavu, který odkazuje na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty. V hlavní roli spolu s aktérkami inscenace i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost.

 

SPITFIRE COMPANY

Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo. Mezi charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky,  existenciální rovina postav, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů. V současnosti patří k nejprogresivnějším uměleckým skupinám v České republice.

Místo konání:
Pusan
Datum:

Od: 9.5.2015 0:00
Do: 16.5.2015 0:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala