Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.12.2019 20:30

Madame Rubinstein

Český Dům Jeruzalém srdečně zve na české divadelní představení Madame Rubinstein. Hra je uváděna v rámci Mezinárodního židovského festivalu pro současnou kulturu v Jeruzalémě.

 

Madame Rubinstein

Tragikomický příběh královny kosmetického impéria Heleny Rubinstein a její největší rivalky Elizabeth Arden. Sebestředná, ješitná a cynická, i tak by se dala popsat. Svou pílí a talentem pro obchod se vypracovala v jednu z nejbohatších žen světa. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame.

John Misto

John Misto je australský autor, věnuje se psaní her od roku 1992. Jeho další práce zahrnují tituly Dark Voyager (střet Bette Davis a Joan Crawford), Harp on the Willow (s Marinou Prior), který byl oceněn cenou Rodneyho Seaborna za Nejlepší hru, dále pak představení The Shoe - Horn Sonata, které vyhrálo cenu NSW Premier’s Literary Award za Nejlepší hru a cenu Australia Remembers National Playwriting Prize. John Misto také spolupracoval na hře Peace Train: The Cat Stevens Story, která se úspěšně hrála na zájezdech po celé zemi. Hra s původním názvem Lip Service byla uvedena ve zcela vyprodaném londýnském divadle Park Theatre v roce 2017, kde se uváděla pod titulem Madame Rubinstein a následně se pak úspěšně hrála v Sydney, v Divadle Ensemble. Autor

John Misto

Překlad

Benjamin Kuras

Režie

Petr Svojtka

Osoby a obsazení

Helena Rubinstein - Dana Syslová
Elizabeth Arden - Milena Steinmasslová
Patrick O’Higgins - Jiří Hána

Hudba

Vladimír Nejedlý

Premiéra

8. 11. 2018

Producent

Kateřina Schauerová - Marek Sucharda

 

Divadelní představení bude uvedeno v v českém jazyce s hebrejskými titulky

Vstupenky nebo Tel: 02-6244584/5

Více na: 

Theater Company Jerusalem

Divadlo DVA

 

 

 

Partneři

 

Místo konání:

Beit Mazia Le-Theatron, Mesilat Yesharim St 14, Jerusalem

Datum:

8.12.2019 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala