Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.2.2011 - 27.4.2011

Made in Prague (Vyrobeno v Praze), nové české filmy na turné po Velké Británii

Čtyři české filmy, dva měsíce a 12 měst ve Velké Británii – to je již třetí putovní přehlídka Made in Prague (Vyrobeno v Praze) po Spojeném království. Turné se koná každé dva roky a nabízí ukázku nejlepších současných českých filmů pečlivě vybraných na světových festivalech.

Letos si můžete vybrat ze čtyř filmů od dramatu z druhé světové války (Protektor), přes literární adaptace (Karamazovi) či dokument (Katka) až po road movie (Dvojka) režisérů Marka Najbrta, Petra Zelenky (Knoflíkáři), Heleny Třestíkové a Jaroslava Fuita. Zatímco Protektor se zakládá na skutečn‎ých událostech a zabývá se životem židovské filmové hvězdy, jejího manžela a rolí médií za války, v Karamazových se skutečnost proplétá s fikcí, kde divadelní společnost připravuje jevištní adaptaci hry v prostředí polské ocelárny. Procítěná Katka mapuje 14 let života mladé narkomanky, spirálu od naděje a odhodlání, přes zoufalství až na křižovatku spojenou s těhotenstvím. Tématem Fuitova debutu Dvojka je zase únava vztahu páru mladých lidí.  

Turné začne 22. února na Mezinárodním filmovém Festivalu v Glasgowě s promítáním Protektora a pak bude pokračovat přes  Aberyswyth, Bath, Cambridge, Cardiff, Edinburgh, Glasgow, Hereford, London (Greenwich), Newcastle a Swansea a je součástí festivalů WOW nových evropských a netradičních filmů.

Stáhněte si brožuru festivalu:

Přehlídku připravilo České centrum Londýn ve spolupráci s Českým filmovým centrem a Picturehouse Cinemas.

Czech Centre              Picture House                 Czech Film Center           The Czech State Fund for the Support and Development of Czech Cinematography         Ministry of Culture CR     

Místo konání:
Aberystwyth, Bath, Cambridge, Cardiff, Edinburgh, Glasgow, Hereford, London – Greenwich, Liverpool, Newcastle, Oxford, Swansea
Datum:

Od: 22.2.2011
Do: 27.4.2011

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala