Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.1.2018 - 25.3.2018

Topography of Subversion: Magdaléna Jetelová na společné výstavě v Les Halles Saint-Géry

Halles Saint-Géry v Bruselu tento rok představuje velmi zajímavé výstavní počiny, tentokrát v podobě retrospektivní výstavy, která má evokovat jedinečný dialog mezi průlomy společného dědictví a současnými uměleckými projevy. Součástí výstavy jsou i fotografie české umělkyně Magdaleny Jetelové, která se od 80. let věnuje převážně land artu a monumentálním site-specific instalacím, které zasazuje do veřejného prostoru i volné přírody.  Výstavu můžete navštívit do 25. března 2018.

Výstava reflektuje kontroverzní spojení mezi částí bruselského dědictví v kontrastu s kontra-kulturním hnutím v 60. letech 20. století – především s magickým realismem. Deset vystavujících umělců se prostřednictvím svých děl snaží vyjádřit svůj vzdor a nesouhlas s některými uměleckými tendencemi minulého století.

Výstava „Topographie de la subversion“ je součástí dvou vzájemně se doplňujících projektů – Revoluční Brusel a Jiný svět v našem světě. Výstava tak odráží dva aspekty – historický a současný.

Magdalena Jetelová začala v raných 80. letech vytvářet monumentální instalace a sochy, které se zaměřují na otázku moci, politického vykořisťování a povinnosti nezapomínat. V roce 1981 vystavovala spolu s dalšími umělci v politicky utlačovaném prostředí svá díla na významné akci Malostranské dvorky. Její práce byly od poloviny 80. let prezentované v mnoha zahraničních institucích a na uměleckých přehlídkách včetně Tate, Bienále v Sydney, Documenta 8 a na samostatných výstavách v londýnských Riverside Studios či newyorské MoMA.

Kdy: 24. ledna – 25. března 2018

Kde: Les Halles Saint-Géry,  Place Saint-Géry 1, 1000 Brusel

Vstup zdarma.

Více informací najdete zde a zde.

 

Místo konání:

Datum:

Od: 24.1.2018
Do: 25.3.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala