Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.6.2018 16:30

MakeCity: Praha – nové struktury pro Staré město

Moderní urbanistické plánování v historickém městě kultury. Méně regulace, větší udržitelnost – pražský „Metropolitní plán“ jako inspirace pro Berlín?

Založením pražského Institutu plánování a rozvoje (IPR) před pěti lety získalo hlavní město České republiky nový nástroj pro rozvíjení koncepce architektury, urbanismu, rozvoje a tvorby města. Jedním z jeho klíčových projektů je rozvoj „Metropolitního plánu“ – nového územního plánu, který by měl regulovat využívání prostoru, a to obecnějším, ale také udržitelnějším způsobem tak, aby lépe odolával neustálým změnám. Další nová instituce, Centrum architektury a městského plánování CAMP je zodpovědná za komunikaci s obyvateli Prahy. Během prvních měsíců své existence se ustanovila jako prostor pro živé diskuze mezi územními plánovači, architekty, investory, nevládními organizacemi a rezidenty.

Odborníci z Prahy a Berlína budou diskutovat nový „Metropolitní plán“ i interakci mezi městem a jeho obyvateli. V minulosti Praha často přebírala trendy z Berlína – mohl by se tentokrát Berlín inspirovat novými plánovacími strukturami Prahy?             

Méně regulace, větší udržitelnost – pražský „Metropolitní plán“ jako inspirace pro Berlín?   

Akce v rámci MakeCity – Das Festival für Architektur und Andersmachen

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

16.6.2018 16:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala