Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.4.2007 0:00 - 4.5.2007 0:00

Makrofotografie L.Wišniewského v Sofii

Výstava je soubor výtvarných makrofotografií českého hmyzu s vtipným komentářem autora. Po úspěchu v Ruse bude výstava instalována v Sofii, kde ji na vernisáži představí sám autor.

Luboš Wišniewski (1958) prožil prvních pět let školní docházky v rovníkové Africe – Guineji, což definitivně ovlivnilo jeho vnímání přírody a člověka, jako její nedílnou součást. Využíval bohatosti přírody k jejímu zkoumání a snažil se jí porozumět. Jako každý malý kluk si pořizoval sbírky motýlů, brouků a jiné „havěti“. Tato jeho záliba mu vydržela asi do devíti let, kdy pochopil, že není třeba hmyz za každou cenu zabíjet, že stačí ho kvalitně dokumentovat.

Na fotografické světové soutěži, kterou vypsala fa. OLYMPUS Tokio u příležitosti 80. výročí založení, získal Gold price, zlatou medaili.

Je nominován do poroty AČRA-MK, do soutěže „Zlatá pecka“ kde se vyjadřuje k jednotlivým dílům reklamních agentur. Ze stejných důvodů si ho vybírá fotograf Karel Čapek jako oponenta k jeho výstavě „Fragmenty“.

 

Nikdy jsem vystavovat nechtěl, ale mám jednu motivaci – moje děti i moji rodiče by mou výstavu chtěli vidět. A potom... fotím hlavně českou makrofaunu, zejména pro lidi, kteří nevědí, po čem šlapou“.

 

Výtvarná makrofotografie je jednoznačně určena výtvarnou skladbou celého obrazu a ne pouze nádherným motivem. Jinak je to pouze dokument. Sice kvalitní, ale stále jen dokument ( www.wwg.cz ).

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 12.4.2007 0:00
Do: 4.5.2007 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala