Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.12.2017 15:40

Marek Holeček hostem Horolezeckého festivalu v Krakově

Setkání s charismatickým českým horolezcem během 15. ročníku Horolezeckého festivalu v Krakově (Krakowski Festiwal Górski), jedné z největších akcí tohoto druhu na světě.

 

Marek „Mára” Holeček je špičkový horolezec, což suverénně potvrzuje jeho nedávný vstup na Gasherbrum.

Narodil se v roce 1974 a od útlého dětství byl spojovám s horolezectvím. Jeho srdeční záležitostí je objevování nových výstupových směrů v nejvyšších horách světa. Holečkovým poznávacím znamením je dbalost o čistotu stylu. Zastává názor, že vrcholem veškerého horolezeckého snažení je dosažení je dosažení co nejvyšší nadmořské výšky, stejně důležitýou je obtížnost výstupu a styl, jakým se k vrcholku dostane. Tato filozofie lezení je velmi oceňován mezi horolezci po celém světě a Holečkovy dobrodružství vzbuzují respekt a obdiv.

Holeček získal několik ocenění včetně Výstupy roku ČHS a Horolezec roku. Lezl mimo jiné v Alpách, Karakorum, Patagónii, Kyrgystánu, v Himalajích a na Antarktidě.

Poprvé nechal o sobě slyšet na konci 90tých let, když vylezl alpským stylem na Grandes Jorasses: Manitua 7+, A3, 70 či dobyl Colton-Macintyre. V roce 1999 roku vytyčil v alpském stylu Czech Express 7b +, A3 + na Amin Brakk. V Patagónii opakoval cestu The Dream 7a, A3+ a v roce 2006 s Janem Kreisingerem dobyl severně-západní  stěnu Meru Central (6310 m).

Setkání s Márou se konalo 3. prosince v 15.40 v hlavním sále festivalu.

 

Zdjoj popisu: http://kfg.pl/15-kfg/goscie/marek-holecek/ 

 

DALŠÍ INFO:

http://kfg.pl/

https://www.facebook.com/FestiwalGorski/

 

 

 

Místo konání:
Pawilon Sportowo-Dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ul. Rakowicka 27
Datum:

3.12.2017 15:40

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala