Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.6.2018 19:00

Marek Šindelka: Materiaalmoeheid / Únava materiálu v Gentu

V neděli 5. června v prostorách knihkupectví Limerick v Gentu představí český spisovatel Marek Šindelka nizozemský překlad svého románu „Únava materiálu“. Kniha byla vydána v roce 2016 a nyní se představí nizozemskému a vlámskému publiku pod názvem Materiaalmoeheid (překlad Edgar de Bruin, vydal Das Mag).

Jedná se o první román o uprchlické krizi – nejen v Česku, ale dost možná úplně první v celé Evropě.  Nedávno kniha obdržela velmi pozitivní literární kritiku v belgickém magazínu Knack Focus.  

Pro vlámsky mluvící čtenáře je Marek známý především svou sbírkou povídek Mapa Anny (Odeon, 2014), přeloženou a vydanou v roce 2016 nakladatelstvím Das Mag pod názvem Anna in kaart gebracht (překlad Edgar de Bruin), která sklidila mnoho pozitivních recenzí. V roce 2017 byl Marek hostem literárního večera v bruselském knihkupectví LibreBook a následně největšího literárního festivalu PassaPorta Festival.  

Marek Šindelka debutoval sbírkou Strychnin a jiné básně (Paseka, 2005). Této knize byla udělena Cena Jiřího Ortena za rok 2006 a Marek se tak stal jedním z nejmladších nositelů tohoto ocenění.  Je autorem románu Chyba (Pistorius & Olšanská, 2008), který spolu s V. Maškem, M. Lipavským a Pure Beauty převedl do stejnojmenné komiksové podoby (Nakladatelství Lipnik, 2011). Za sbírku povídek s názvem Zůstaňte s námi (Odeon, 2011), obdržel cenu Magnesia litera za prózu 2012.

Nedávno vydaný komiksový román Svatá Barbara, který je thrillerem o hledání pravdy vzbudil u čtenářů velký ohlas. Dílo je inspirováno známou českou kauzou dvou týraných chlapců v Kuřimi.

Kdy: 5. června 2018 v 19h

Kde: knihkupectví Limerick, Koningin Elisabethlaan 142, Gent

Marek Šindelka představí svoji knihu také v holandském Haagu, viz web ČC Rotterdam.

 

Místo konání:
Datum:

5.6.2018 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala