Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.10.2012 19:00

Markéta Pilátová: Má nejmilejší kniha

Česká autorka Markéta Pilátová několik let žila v Jižní Americe a při psaní se často nechává svými tamějšími zážitky inspirovat. „Má nejmilejší kniha“ je jejím druhým románem. Jeho příběh, bohatý na snové a nadpřirozené motivy, se odehrává v kulisách imaginární latinskoamerické země na půdě institutu, ve kterém se v zájmu lidstva zabíjejí a pitvají hadi.

S vášní a se zaujetím pro detail vypráví Markéta Pilátová o světově uznávaném, ambiciózním a bezskrupulózním vědci Vidalovi a jeho institutu. Dalšími protagonisty jsou poloviční indiánka, která rozumí hadí řeči, prostitutka, špičková lovkyně mafiánů, léčitel, homosexuální psychiatr a jeho otec, Polák židovského původu. Rámec a červenou nit spektakulárně zakončeného příběhu tvoří vyprávění a komentáře tajemného Toho, který tetuje. Jako Šeherezáda z Tisíce a jedné noci vypráví své příběhy, jejichž motivy se objevují také v jeho tetováních.

Mladá autorka obratně spřádá dohromady pohádkové a folklórní motivy, poutavé osudy a přiléhavé popisy mnohdy drastické reality obřích metropolí jako jsou São Paulo a Buenos Aires. Německý překlad Julie Koudela-Hansen-Löve a Christy Rothmeier právě vychází v nakladatelství Braumüller Literatur.

Volný vstup          

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

10.10.2012 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala