Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.5.2018

Martin Vopěnka představí svou knihu „Moje cesta do ztracena“ v Turíně

Český uznávaný spisovatel Martin Vopěnka představí první italský překlad své knihy „Moje cesta do ztracena“ rámci knižního veletrhu v Turíně. Prezentace se uskuteční v úterý 15. května od 18.30 v galerii CRAG Chiono Reisovà (via Giolitti, 51, Torino). Projekt vznikl ve spolupráci Českého Centra v Miláně, vydavatelství Bonfirraro a Crag galerie v Turíně. Vopěnka, majitel vydavatelství Prah, vydal již 15 románů s dobrou zpětnou vazbou od čtenářů po celém světě.

Kniha

 Dlouhá cesta, fyzická a metafyzická. Otec a syn, sirotci, ženy, provázející láska, nyní sami přítomní ve světě. Existenciální, dobrodružná a nebezpečná cesta po různých evropských zemích. Intimnost, která povede protagonisty k "sestupu do podsvětí“. Ztraceni v labyrintu tajemství, dokud se jim nepodaří najít klíč k srdci. Praha, tentokrát magické město, je příčinou veškerého utrpení.

Je proto nezbytné opustit místo, abychom pochopili základ života. Musíme si klást správné otázky a hlavně se jim naučit odpovědět. Srovnávat sdílené vzpomínky a vytvářet osobní touhy. Příběh začíná na českém pohoří a pokračuje přes rakouské Alpy. V novém prostředí, mezi cizinci, otec David a syn Benjamin se sblíží, musí poznat svou duši. Procházejí přes Dolomity směrem k pobřeží Jaderského moře a odtud se přestěhují do Terstu a vyrazí na ostrov Korfu. Právě zde se David rozhodne radikálně ukončit svůj předchozí život ...

 

Místo konání:
Galleria CRAG Chiono Reisovà (via Giolitti, 51, Torino)
Datum:

15.5.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala