Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.12.2014 - 10.12.2014

Mistrovské kurzy Milana Řeřichy v Miláně

Mezinárodně respektovaný klarinetový virtuos a pedagog Milan Řeřicha povede mistrovské třídy pro studenty Státní hudební konzervatoře Giuseppe Verdiho v Miláně. Při této příležitosti představí a dá k dispozici k otestování nové klarinety společnosti RZ, které sám navrhl. Milan Řeřicha je od roku 2012 ambasadorem české společnosti vyrábějící dřevěné dechové nástroje a sám hraje na mistrovský klarinet RZ. Mistrovské třídy českého pedagoga se uskuteční v prostorách Státní hudební konzervatoře Giuseppe Verdiho úterý 9. a středu 10. prosince 2014.

Jeden z nejznámějších českých klarinetistů Milan Řeřicha vystupuje jako sólista a vede mistrovské třídy po celém světě. V současné době je sólovým klarinetistou v Prague Festival Orchestra, se kterým pravidelně spolupracuje, a profesorem klarinetu na konzervatoři v Luganu. Milan Řeřicha se stal laureátem řady národních i mezinárodních soutěží. V roce 1993 získal druhou cenu v celostátní soutěži konzervatoří, v letech 1994 a 1995 získal druhou cenu v celostátní Mozartově soutěži komorní hudby v Praze na Bertramce. V roce 1996 byl semifinalistou mezinárodní soutěže Pražského jara. V roce 1996 a 1997 získal druhou cenu v prestižní soutěži Prix Mercure ORF ve Vídni. V roce 1998 byl finalistou soutěže ve švýcarském Rides a v roce 1999 zvítězil v mezinárodní hudební soutěži BOG v Basileji. Mezi dirigenty se kterými Milan Řeřicha spolupracoval jako orchestrální hráč a sólista patří V. Ashkenazy, Ira Levin, Charles Olivieri Munroe, D. Runickles, D. Shalom, D. Kitajenko, Ch. Mackeras, C. Abbado, V. Gergiev, A. Borejko, J. M. Händler, Ch. Dutois, Z. Mácal, L. Pešek, J. Kout, M. Honeck, K. Ichiro-Kobaiashi, W. Weller, M. Venzago, J. Valta, T. Koutník a další. Repertoár Milana Řeřichy obsahuje veškerou sólovou i komorní literaturu pro klarinet, která činí více jak 200 skladeb. Některé soudobé skladby mu byly přímo dedikovány (J. Valta, M. Bujdinsky). U společnosti EMR má svou vlastní kolekci originálních i upravených skladeb pro klarinet a orchestr, klarinet a bigband, klarinet a klavír (Collection Milan Řeřicha).

Jako pedagog působil Milan Řeřicha v mnoha zemích celého světa. Vedl mistrovské kursy na hudebních akademiích v Argentině (Buenos Aires, Mendoza), Brazílii (Porto Alegre, Sao Paulo), Kolumbii (Bogota), Japonsku (Tokyo, Kjoto, Saporo), Číně (Peking), USA (Chicago, Boston, San Francisko), Itálii (Rimini, Porlezza, Milano), Slovinsku (Krško) a Španělsku (Musica de Salceda). Vyučoval klarinetové mistrovské třídy v Dráždanech (Musikhochschule C. M. Weber), Enschede a Amsterdamu (Royal Musichochschule), JAMU v Brně, Konzervatoři v Praze a Konzervatoři v Teplicích.

 

Místo konání:

Conservatorio G. Verdi, Via Conservatorio, Milano

Datum:

Od: 9.12.2014
Do: 10.12.2014

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala