Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.11.2019

České počítačové hry v Charleroi

Belgický festival Meet & Build 2019 se zaměří na české počítačové hry

Česká republika je čestným hostem festivalu Meet & Build (23. listopadu 2019) v belgickém Charleroi. Zúčastní se ho zástupci nejlepších českých herních studií. Festival doplní také výstava českých videoher a odborný program v evropských institucích na téma financování a regulace herního odvětví.

Současný úspěch českých videoher je fenomén, který poutá pozornost po celém světě. Věnovat se mu bude festival Meet & Build, který je hlavní belgickou příležitostí pro setkání odborníků i amatérských nadšenců pro počítačové hry. Letos poprvé má festival čestného hosta – právě Českou republiku.

Na programu festivalu je cca 20 přednášek, z toho 6 českých. Celou událost zahajuje Michaela Dvořák z Beat Games, autorského studia nejúspěšnější VR hry současnosti, Beat Saber. Vystoupí také zástupci studií Bohemia Interactive, Hangar 13 a Amanita Design. Své vzdělávací hry představí i Matematickofyzickální fakulta Univerzity Karlovy, jejíž tým se proslavil hrou Attentat 1942. Součástí programu je též kulatý stůl na téma institucionální podpory herního průmyslu, kde budou se svými protějšky z dalších evropských zemí debatovat zástupci Jihomoravského inovačního centra.

Česká delegace bude mít rovněž přístup do B2B zóny, kde se může setkávat s belgickými vývojáři, se zástupci místních asociací audiovizuálních odvětví a se zástupci vzdělávacích institucí.

Festival doplní demoroom, vznikající ve spolupráci s brněnskou GameDev area. Zde se budou moci návštěvníci ponořit do dobrodružství roztomilého Chuchla od Amanity, proměnit se v řidiče kamionu v Euro Truck Simulator 2 nebo vzít do ruky světelné meče ve virtuální realitě hry Beat Saber. 

Festivalu předchází páteční program v Bruselu (22. listopadu), připravený ve spolupráci s Českou podnikatelskou reprezentací v Bruselu CEBRE a europoslankyní Martinou Dlabajovou, členkou komise Evropského parlamentu pro průmysl, výzkum a energii. Česká delegace tak bude mít možnost se zástupců evropských institucí zeptat na budoucnost financování a regulace tohoto expandujícího odvětví.

Partneři české účasti na Meet & Build:

České centrum Brusel, GameDev Area, Velvyslanectví ČR v Bruselu, Reprezentace Jihomoravského kraje při EU,  Delegace hl. m. Prahy při EU, Město Brno, CEBRE, RenewEurope.

VSTUP ZDARMA, REGISTRACE a více informací zde

Kdy: 23. listopadu 2019

Kde: Quai 10, Quai Arthur Rimbaud 10, 6000 Charleroi

Space Engineers / Keen Software House
Hangar 13 / Mafia III


Amanita Design / Chuchel Madfinger Games / Shadowgun Legends

 

 

partneři akce: 

 


Místo konání:
Quai 10, Charleroi
Datum:

23.11.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala