Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.9.2013 19:30

Městské divadlo Brno uvede v Bruselu představení Mefisto

Jan Zahradil - MEP (ECR), Peter Šťastný - MEP (EPP), velvyslanec České republiky v Belgii Ivo Šrámek, stálý představitel ČR při EU Martin Povejšil, Zastoupení hlavního města Prahy v Bruselu, Roman Onderka - primátor města Brna, Czech Fun Club a České centrum v Bruselu vás zvou do divadla! Městské divadlo Brno uvede tento rok v Bruselu svou nově nastudovanou hru Mefisto. Představení se bude konat ve středu 25. září od 19:30 hodin v divadle Vaudeville v centru Bruselu. Rezervace je nutná na anar.kucera@europarl.europa.eu. Vstup je zdarma. Představení bude v češtině s anglickými titulky.

Lidstvo přestalo věřit, že za vším zlem stojí ďábel. Skutečnost je však mnohem horší: ďábel je v nás. A když ne rovnou ďábel, tak alespoň jeho komplic. Kde se v člověku rodí ono potencionálně ďábelské? Dramatizace slavného románu Klause Manna, jenž poprvé vyšel roku 1936, hledá odpověď v sugestivním příběhu talentovaného, leč chorobně ctižádostivého herce, který v pýše a v touze po velkých rolích, v touze po slávě, zaprodá svou duši nacistické moci. Tento herec – Hendrik Höfgen, který na jevišti virtuózně ztělesňuje postavu Mefista, postavu z Goethova dramatu, se nakonec sám stává Mefistem svého druhu. Svůdným, uhrančivým miláčkem, jemuž divadelní i filmový Berlín leží u nohou, ale také zaprodancem svých někdejších ideálů a životních lásek. Mannův Mefisto výstižně zachycuje ty momenty, které setrvale hrozí strhnout moderního člověka do pekla vlastních ambicí a pýchy. Vždyť zaprodat duši je tak snadné.

Městské divadlo v Brně vzniklo krátce po válce již v roce 1945. Soubor začal působit pod názvem Svobodné divadlo na Falkensteinerově ulici, kterému sice chyběly finanční prostředky, ale zdaleka ne nadšení. Postupem času se divadlo rozrůstalo až do dnešní podoby dvou divadelních domů a tří divadelních souborů, které spolu spolupracují. Od svého vzniku až do současnosti odehrálo divadlo více než 600 premiér a nepočítatelné množství repríz. Za tímto obrovským úspěchem stojí jak vysoká úroveň realizací, tak i jedinečný repertoár divadla.

Autor: Klaus Mann
Režie: Petr Kracik
Adaptace: Petr Kracik, Ladislav Stýblo

Kdy: 25. září 2013 od 19:30 hodin
Kde: Divadlo Vaudeville, Galerie de la Reine 15, 1000 Brusel
Rezervace: anar.kucera@europarl.europa.eu
Vstup zdarma
V češtině s anglickými titulky.

 

               

 

 

         

Místo konání:

Divadlo Vaudeville, 1000, Brusel

Datum:

25.9.2013 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala