Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.7.2015 19:00

Česká europoslankyně Dita Charanzová zve na diskuzi o Venezuele

Poslankyně Evropského parlamentu Dita Charanzová z České republiky a členka skupiny ALDE, vás zve na diskusi a uvedení venezuelského filmu "Pelo Malo" autorek Mariany Rondón a Marite Ugas. Režisérka a producentka budou přítomny na akci, která se bude konat dne 15. července v 19:00 v Casa America Latina, Rue du Collège 27, 1050 Ixelles.

Kromě jiných ocenění, "Pelo malo" obdržel Zlatou lasturu na festivalu v San Sebastiánu v roce 2013. Vypráví příběh chlapce žijícího v chudé čtvrti Caracasu v období režimu Hugo Chavese, který je odhodlán vyniknout v represivní společnosti. Film měl velký dopad nejen v zahraničí, ale také ve Venezuele, kde premiéra vedla k okamžitému rozdělení názorů mezi podporovatele a kritiky, kteří spatřovali ve filmu jemný, ale silný příběh o
současné Venezuele. To vedlo k mnoha problémům s místními úřady a znovu potvrdilo mezinárodní prestiž těchto dvou filmařek jako obhájkyň svobody a kritiček nedostatku pluralismu, který charakterizuje i období prezidenta Nicoláse Madura.

 Dita Charanzová s nadšením pozvala obě filmařky do Bruselu s cílem otevřít debatu o kritické situaci ve Venezuele dnes. Je členkou Delegace v Parlamentním shromáždění EU-Latinská Amerika a je velmi aktivní v podpoře vazeb mezi EU a touto částí světa. Je také členkou výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů, delegace v Parlamentním výboru Cariforum-EU a delegace pro vztahy s Mercosurem.

 

Místo konání:

Rue du College 27, Ixelles

Datum:

15.7.2015 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala