Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.11.2018 16:00 - 4.12.2018

Měsíc fotografie / Jolana Havelková: Citlivá data

Soubor fotografií Jolany Havelkové Citlivá data upozorňuje na hranice mezi soukromým a veřejným životem, které jsou čím dál více nejasnější. S osobními údaji se obchoduje, zvyšuje se množství více či méně skrytých kamer snímajících pohyb a chování lidí a mnozí své soukromí dobrovolně sdílejí na facebooku. Kurátorkou výstavy je Martina Pachmanová. Úvodní slovo ředitel Měsíce fotografie v Bratislavě Václav Macek a kurátorka výstavy Martina Pachmanová. Výstava je součástí festivalu Měsíc fotografie 2018.

Jolana Havelková (1966)

Fotografka, multimediální umělkyně, pedagožka a kurátorka. Jolana Havelková  pro svoji práci využívá kromě fotografie řadu dalších médií a materiálů, včetně  videa, hudby, koláže, textu. Její tvorba zahrnuje konceptuální, experimentální a site specific projekty. Je absolventkou Institutu tvůrčí fotografie, Filozoficko-přírodovědecké fakulty, Slezské univerzity v Opavě (MgA.).

Jolana Havelková vyhledává nainstalované kamery, které snímají nejrozmanitější místa v krajině, v městech či na venkově – ta frekventovaná, ale i ta, kde se dlouhé hodiny a dny kromě střídání světla a tmy příliš neděje. Kamerový systém průběžně produkuje dlouhé série snímků z různých dob dne, noci a ročních období – a právě do jeho hledáčku se Jolana Havelková snaží dostat a z něj následně snímky apropriuje. Výsledné fotografické obrazy, které autorka komponuje do vertikálních pásů sestávající ze stovek drobných snímků, jsou vizuálně mimořádně působivé. Z dálky připomínají abstraktní hru barev, světel a stínů, při bližším pohledu však lze v mozaice rozeznat konkrétní lokace (s lidmi i bez lidí) stejně jako samotnou autorku.

 

Otevírací hodiny: po-pá od 8.00 do 19.00 hod.


FB: https://www.facebook.com/

Viac info www.mesiacfotografie.sk

foto (C) archív


Místo konání:

Bratislava, Mestská knižnica v Bratislave, Klariská16

Datum:

Od: 2.11.2018 16:00
Do: 4.12.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala