Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.6.2019 - 8.6.2019

Mezinárodní divadelní festival Bez hranic

Mezinárodní divadelní festival Bez hranic je nejstarším divadelním festivalem v polistopadové republice. Účinkují soubory z Polska, Česka, Slovenska a Maďarska. Koná se každoročně v Těšíně a Českém Těšíně.

Festival vznikl z iniciativy členů polsko–česko–slovenské Solidarity filosofa Jakuba Mátla a básníka Jerzego Kronholda v roce 1990. Ideou bylo setkávání diváků a divadelníků z regionu střední Evropy. V květnu 2004 po vstupu Polské, České a Slovenské republiky do Evropské unie se festival přejmenoval na Mezinárodní divadelní festival Bez hranic. 

Z prvotní iniciativy se zrodil pravidelný mezinárodní divadelní festival, jež dodnes představuje nejvýznamnější divadelní inscenace a mnoho dalších doprovodných aktivit (konference, výstavy,  diskuse, workshopy, koncerty, přehlídky dětských a mládežnických souborů, alternativní divadla, čtení nových dramatických a literárních děl, divadelní vlak a  spolupráce s  festivalem Dream factory, atd). Na festivalu  kromě prezentace děl ze zemí V4 se rovněž objevují inscenace z Ukrajiny, Rakouska a  představují se umělci z dalších zemí Evropy a Ameriky.

Kdy: 1.-6. června 2019

Kde: Český Těšín/Cieszyn

Více informací na stránkách festivalu.

Místo konání:
Cieszyn/Český Těšín
Datum:

Od: 1.6.2019
Do: 8.6.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala