Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.9.2015 - 27.9.2015

Mezinárodní festival loutkových divadel v Charleville-Mézières ve Francii

Od 18. do 27. září proběhne ve francouzském městě Charleville-Mézières další ročník mezinárodního festivalu loutkových divadel. Každým rokem zde vystoupí okolo 350 francouzských a zahraničních umělců, kteří předvedou své performance ve více než 40 sálech. Z České republiky se letos představí tanečnice Andrea Miltner, Divadlo loutek Ostrava a Naivní divadlo Liberec.

Andrea Miltner - Tanec magnetické baleríny
Magnetická balerína je přikovaná ve své světelné kleci, ale zároveň otevírá jiné dimenze. Intenzivní pohybové sekvence ve spojení se zvukovou koláží a úzce napojeným, pohyblivým světelným designem, předkládají nenásilné, místy iritující, jindy zranitelné osobní svědectví o urputné obsesi pohybem.

Divadlo loutek Ostrava - Marvin
Marvin je v Paivově podání překvapivou fantaskně dadaistickou groteskou s krásně hrůzostrašnými momenty. Je oslavou loutkoherectví i moderního tance. Dle vlastních slov se Duda Paiva inspiroval jak svým dětstvím, tak fenomenálními povídkami předválečného britského spisovatele Sakiho.

Jedná se o první českou inscenaci nizozemského autora, režiséra, loutkáře, tanečníka a performera Eduardo de Paiva Souzy, známého jako Duda Paiva.

Naivní divadlo Liberec – O beránkovi, který spadl z nebe
Tým kmenové režisérky NDL Michaely Homolové (v NDL mj. Budulínek, Proletět duhou) tentokráte zacílil na ty opravdu nejmenší diváky a připravil komorní studiové představení s minimem slov a maximem vjemů. Prostě takové, aby si ho užily třebas i dvouleté děti.

Jednoduchý příběh je inspirován motivy z obrázkové knížky německého autora Freda Rodriana a vypráví o oblačném beránkovi, který spadl z nebe. Na zemi se ho ujme malá holčička a chce mu pomoci dostat se zpátky na oblohu. A jelikož na nedaleké louce stojí i malá pouť, je nasnadě, že pokusy o beránkův „transport“ zpět na modré nebe budou mít takřka cirkusový charakter! Silák artista, balónky plněné héliem, či dokonce výstřel cirkusovým dělem? Který způsob bude ten pravý, aby beránka v pořádku vrátil k jeho kamarádům na oblohu?

Více informací na o českých umělcích na festivalu: http://www.festival-marionnette.com/fr/article-category/festival-2015/prog2015

Web festivalu: http://www.festival-marionnette.com/fr/

Místo konání:
Francie
Datum:

Od: 18.9.2015
Do: 27.9.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala