Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.8.2015 - 11.8.2015

O beránkovi, který spadl z nebe

 

 

Minimum slov, maximum dojmů

Jednoduchý příběh, inspirovaný motivy z obrázkové knížky německého autora Freda Rodriana, vypráví o oblačném beránkovi, který spadl z nebe. Na zemi se ho ujme malá holčička a chce mu pomoci dostat se zpátky na oblohu. A jelikož na nedaleké louce stojí i malá pouť, je nasnadě, že pokusy o beránkův „transport“ zpět na modré nebe budou mít takřka cirkusový charakter! Silák artista, balónky plněné héliem, či dokonce výstřel cirkusovým dělem? Který způsob bude ten pravý, aby beránka v pořádku vrátil k jeho kamarádům na oblohu?

„Dali jsme si za cíl poprvé v novodobé historii zacílit na nejmladší publikum,“ uvádí autor inscenace Vít Peřina. Odpovídá tomu i netradiční umístění hlediště, kam se vejde až padesát dětí: „Sedí kolem takového malého jevišťátka a loutky mají na dosah.“ Scénář hry je uzpůsoben tak, aby byl zajímavý i pro děti kolem dvou let – zážitkové představení s minimem slov a maximem dojmů a vzruchů a emocí doprovází živá hudba. Na závěr představení se jeviště promění v improvizovanou hernu, kde si děti mohou přímo s loutkami hrát.

Naivní divadlo je jediné v České republice, které má podobnou hru v repertoáru. Scéna, kterou každý rok navštíví více než padesát tisíc dětí, získala nominaci na Hru roku v anketě Ceny divadelní kritiky 2014.

Zvolit jako cílovou diváckou skupinu děti od dvou do čtyř let věru není časté. Úkol je to nelehký, divácké „schopnosti“ jsou v tomto věku ještě dosti limitované. Naivní divadlo Liberec jej ovšem zvládlo výtečně... Vskutku trefa do černého. 

Švejda, nadivadlo.blogspot.cz  

 

Délka představení: 45 min

 

Data a místa představení:

Ne 9. srpna / 17:30 / The First Station Gallery, David Remez St 4, Jerusalem

Po 10. srpna / 11:30, 16:00, 17:30 / The First Station Gallery, David Remez St 4, Jerusalem

Út 11. srpna / 11:00, 16:30 / The First Station Gallery, David Remez St 4, Jerusalem

 

Cena vstupenky: 60 NIS

 

Místo konání:
The First Station Gallery, David Remez St 4, Jerusalem
Datum:

Od: 9.8.2015
Do: 11.8.2015

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala