Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.7.2013 - 19.7.2013

Český vyhledávaný hráč na historické nástroje na 20. Mezinárodní Akademií Staré Hudby ve Wilanowě

20. jubilejní Mezinárodní Akademie Staré hudby ve Wilanowě, která proběhne 6. – 14. července 2013, se zúčastní Jan Čižmář, všestranný umělec zabývající se hrou na historické drnkací nástroje.

Od roku 1992 se ve Wilanowě setkávají hudebníci a studenti z Polska a ze zahraničí, Německa, Anglie, Holandska, Francie a České republiky. V rámci Akademie Staré Hudby dokonalou své znalostí a dovedností  interpretace v oblastí staré hudby. Letošní ročník Akademie je věnován hudbě barokního mistra Arcangelo Corelli.

Pro všechny zájemce o starou hudbu organizátoři připravili otevřené přednášky, semináře a především  komorní a plenérové koncerty.

Vstup na většinu koncertu zdarma

Více informaci: http://www.mlamd.pl/

Jan Čižmář přijede jako pedagog a povede hudební workshopy na Mezinárodní Akademii Staré Hudby, zahraje také během posledního koncertu Hommage to Corelli, v neděli 14 července v 19.00 hod. v Polském Rozhlase – Koncertní Síň im. W. Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego. Jan Čižmář zahraje ještě dva další koncerty ve Varšavě:

17. července w rámci cyklu červencových koncertů v BUW (Univerzitní knihovna Varšavské univerzity): Mystika i lutna v klášteru. Jan Čižmář vystoupí spolu s Martou Kratochvílovą, hrající na flétnu traverso a Janem Peszkiem.

18. července v rámci festivalu „Barok w Radości” Jan Čižmář zahraje spolu s  Martou Kratochvílovou (flétna traverso) a Aleksandrem Rewińskim (tenor) koncert na lutnu GIOVANNI GIROLAMO KAPSBERGER v kostele Matki Bożej Anielskiej.

Místo konání:

Muzeum Pałac w Wilanowie, Kościół Matki Bożej Anielskiej, Warszawa-Radość oraz Biblioteka Uniwersytecka UW, ul. Dobra 56/66

Datum:

Od: 4.7.2013
Do: 19.7.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala