Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.7.2011 - 3.8.2011

Literární festival „Měsíc autorského čtení”

České centrum Varšava se zapojilo do spolupráce s největším českým literárním festivalem Měsíc autorského čtení, jehož hlavním organizátorem je brněnské nakladatelství Větrné mlýny. Letos se festival představí poprvé na zahraniční půdě a jeho čestným hostem se stane právě Polsko.

Literární festival „Měsíc autorského čtení“ se letos poprvé bude konat současně ve čtyřech městech Brně a Ostravě, slovenských Košicích a polské Vratislavi. Na festivalu se představí 31 českých a slovenských spisovatelů a 31 jejich polských kolegů. Během konání festivalu si budete moci vybrat z 31 autorských večerů a vyslechnout 62 autorských čtení. Polská literatura bude čtena v České republice a na Slovensku, česká a slovenská literatura pak v polské Vratislavi. Zcela jednoznačně lze říci, že tento festival je povinnou akcí pro každého milovníka literatury.

Svoji tvorbu na festivalu představí takoví autoři jako: Radka Denemarková, Petra Hůlová, Ivan Klíma, Pavel Kohout, Petr Král, Markéta Pilátová, Jáchym Topol, Ludvík Vaculík...; Michal Hvorecký, Laco Kerata, Viliam Klimáček, Ján Litvák, Peter Repka...; Wojciech Bonowicz, Mariusz Grzebalski, Jerzy Kronhold, Ryszard Krynicki, Janusz Rudnicki, Krzysztof Varga, Adam Zagajewski... a mnoho dalších.

 

České centrum kultury převzala nad celou akcí čestný patronát.

 

Více informací na: www.autorskecteni.cz

Místo konání:
Vratislav, Brno, Ostrava, Košice
Datum:

Od: 1.7.2011
Do: 3.8.2011

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala