Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.11.2012 20:00 - 22.12.2012

Měsíc české kultury ve Štětíně

Na přelomu listopadu a prosince se Štětín změní na město české kultury. Slavnostní zahájení 22. listopadu bude zároveň otevřením výstavy „České nej…"

Sdružení tvůrců a producentů umění ve spolupráci s nejdůležitějšími městskými i regionálními kulturními institucemi a spolu s Českým centrem ve Varšavě připravuje několik akcí s českou kulturou, uměním i historii. 

Během celého měsíce budou ve Štětíně prezentované české filmy, literatura, fotografie i hudba. Program zahrnuje také prezentaci vydavatelství AFERA, které propaguje současnou českou literaturu.

Doporučujeme:

22. listopadu ve 20:00 v Galerii Odra Zoo se uskuteční slavnostní zahájení výstavy „Czeskie Naj...” , která je věnována největším českým úspěchům ve světě. Vernisáž odstartuje celou řadu událostí, které jsou naplánované v rámci měsíce české kultury. Po vernisáži ve 21:00 v budově Polmozbyt bude promítán český animovaný film Pérák a SS z roku 1947. Po projekci bude následovat koncert kapely Trampkufajka.

30. listopadu v 19:00 v budově Polmozbyt bude zahájena výstava „KOTVY MÁJE  -  České obchodní domy 1965–1975”, která představí architektonicky nejzajímavější obchodní domy z 60. a 70. let 20. Století.  

8. prosince v 16:30 v Piwnicy Kany se uskuteční setkání věnované české současné literatuře. Vydavatelství AFERA představí knihu Petry Soukupové „Zmizet”, za kterou autorka získala ocenění Magnesia Litera. V Piwnicy Kany se bude také konat setkání s Różou Czerniawską-Karcz, básnířkou a animátorkou literárního života, která se podělí se svými poetickými a fotografickými vzpomínkami z návštěvy Prahy a současně pohovoří o české literatuře

Program Českého měsíce bude průběžně aktualizovaný na:

http://www.facebook.com/film.szczecin

 

 

Místo konání:
Galeria Odra Zoo, Polmozbyt, Pl. Orła Białego, Szczecin
Datum:

Od: 22.11.2012 20:00
Do: 22.12.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala