Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.4.2016 0:00 - 17.4.2016 0:00

Česká Republika na Milan Design Week 2016

I letos se bude skrze české designéry, značky a školy prezentovat na Milan Design Weeku Česká republika! Na celkem sedmi lokacích po celém Miláně bude od 12. do 17. dubna možné vidět objekty od hraček přes sklo až po městské lavičky. Pro orientaci na milánském týdnu designu jsme pro vás připravili přehled s mapkou.

Českém centru Milán představí Fakultu umění a designu UJEP Ústí nad Labem s novým projektem „Back Home“. Výstava představuje produkty navržené pro řemeslné zázemí dílen v českých regionech. Projekt 17 studentů se zabývá tradicí a kořeny českého designu, a možnostmi spolupráce mezi designéry a tradičními, lokálními dílnami. Výstava bude přístupná od 12. do 30. dubna v galerii Českého centra, Via G. B. Morgagni 20, Milán (M1 Lima). 

V rámci druhého ročníku přehlídky Czech Selection se na milánském týdnu designu představí celkem sedm českých designérských značek. Z nich A.M.O.S. DESIGNQC FloorsD.A.D. STUDIO Heleny Dařbujánové a značka mmcité se věnují designu nábytku. Další z vybraných, MoserVERREUM a TABLO působí na poli designových doplňků do interiéru a ve svých výrobcích používají především sklo a porcelán, materiály, které mají v českém prostředí dlouhou tradici. Autory celkové koncepce je designérské duo Olgoj Chorchoj. Prezentace se bude konat na Salone del Mobile na RHO Fiera Milano v pavilonu číslo 10, stánek E07.

Česká společnost TON přiveze novou kolekci Leaf, kterou pro ni navrhlo turínské studio E-ggs. Židli, barovou židli ve dvou výškách a stůl si bude možné prohlédnout na veletrhu Salone del Mobile v RHO Fiera na stánku B03 C04 v hale 12. Druhým místem, kde bude možné novou kolekci vidět, bude expozice Live, work, design @Archiproducts Milan na Via Tortona 31.

Cestou jedinečných současných sklářských projektů v rámci provede firma LASVIT. Na výstavě s názvem „Via Lucis“ bude představena řada objektů od předních českých i zahraničních designérů, tématem pro letošní Milan Design Week je minulost setkávající se se současností, objeví se v podobě moderní reinterpretace neoklasicisních lustrů i znovuuvedení ikonických svítidel. Prezentaci bude možné vidět v Palazzo Serbelloni, Corso Venezia 16.

Po úspěšné prezentaci na loňském Milan Design Weeku zde bude i letos česká firma PRECIOSA oslňovat řady návštěvníků. S instalací Crystal Automata na Via Tortona 31 podle vlastních slov uvede do pohybu poezii a vdechne tak svým křišťálovým lustrům život. Vedle vlastní instalace budou k vidění ještě na míru zhotovená svítidla pro expozici italského výrobce luxusního nábytku Giorgio Piotto, a to na Salone del Mobile, RHO Fierra Milanno v hale 3 na stánku G32 – G 39.

Ateliér skla pod vedením Ronyho Plesla z pražské UMPRUM chystá prezentaci prací svých studentů a absolventů. Výstava s názvem Manifesto si zopakuje svůj úspěch již podruhé, poprvé se představila nedaleko Drážďan v Kunstgewerbemuseum. Expozici si vzala pod kurátorskou taktovku kreativní skupina OKOLO. Výstava se koná v Palazzo Clerici, Via Clerici 5.

V rámci Ventura Project, kurátorské výstavy, která mapuje nejnovější vývoj a trendy v současném designu, vystaví pod názvem Who First? své projekty studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB. Fakulta, která nedávno zaznamenala velký úspěch na Tokyo Design Week v podobě ceny za design Grand Prix University Award for Overseas a Sekisui Corporate Award, se představí na Milan Design Week, Via Ventura 14.

Mladá značka Master & Master se představí společně se skupinou OKOLO v prostoru BASE na Via Medardo Rosso 18 pod názvem Good design is honest. OKOLO obohatí nábytek české značky Master & Master o selekci objektů inspirovaných velkými designéry, jako jsou např. Dieter Rams, Naoto Fukasawa, Massimo Vigneli, se kterými Master & Master sdílí podobné kreativní smýšlení.

 

 

Místo konání:

Via G.B. Morgagni 20
20129 Miláno
Itálie

Datum:

Od: 12.4.2016 0:00
Do: 17.4.2016 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala