Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.10.2014 - 1.11.2014

Výstava českého umělce Miloše Adolfa

České centrum v Bruselu vás srdečně zve dne 7. října 2014 od 19:00 hodin na vernisáž výstavy malíře Miloše Adolfa, která proběhne v galerii Českého centra. Výstava potrvá do 1. listopadu 2014. Miloš Adolf představí tentokrát své textilní obrazy.

Ačkoli je Milošovi Adolfovi hlavním výtvarným jazykem malba, není práce s textilem vybočení z cesty, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ba naopak ji považuje za pokračování v malířské technice. S látkou pracuje jako s barevnou hmotou. Stále je to pro něj malířské plátno. 
Nezajímá ho dekorativní stránka věci, ale baví ho sledovat, jak se barevné plochy a tvary mění v ikony, symboly a znaky. A zajímá ho především hra s významy. Samozřejmě se nelze vyhnout jazyku struktury materiálu, ale i ten je podroben vědomému výběru tak, aby byl součástí výtvarné řeči stejně jako technika, tedy šití. 
 

Inspiračním zdrojem je obklopující svět. Jsou to běžné motivy z každodenního života a z jeho oblíbené krajiny, transformované do zjednodušených tvarů, jež se stávají znaky. Některé z nich jsou opět recyklovány ve znaky nové, aby čitelnost nebyla vždy na první pohled zřejmá. V podstatě je to hra s interpretací (to ho vlastně na práci nejvíc fascinuje) jak v textilu, tak i v malbě. Jaké jsou k tomu použity prostředky, už není důležité - je to opravdu jen otázka momentální chuti si hrát právě tím, nebo oním způsobem.

Více informací o umělci:

http://www.milos-adolf.cz/index.php

 

Datum: 7. 10. 2014 od 19:00 hodin

Místo konání: České centrum v Bruselu (150 Avenue Adolphe Buyl)

 

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

Od: 7.10.2014
Do: 1.11.2014

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala