Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.7.2012 22:00

“Lásky jedné plavovlásky” od Miloše Formana jako součást cyklu Filmy východní Evropy, v Madridu

České centrum zve na promítání filmu „Lásky jedné plavovlásky“ našeho režiséra Miloše Formana. Film byl nominován na Zlatý glóbus a Cenu Akademie pro nejlepší cizojazyčný film. Projekce se uskuteční v Réplika Teatro, dne 26. července ve 22 hodin jako součást filmového projektu Filmy východní Evropy. Projekce "nové vlny" zahrnují české filmy z šedesátých let významných filmařů, například Věry Chytilové, Jiřího Menzel, který získal Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film, nebo Ivana Passera. Promítání cyklu se uskuteční v divadle Teatro Réplika během měsíce července, každý čtvrtek od 22 hodin. Organizováno ve spolupráci s Réplika Teatro.

Komedie vypráví o životě mladé Anduly, dělnici z malého města. Jednou ji na místní zábavě zaujme mladý muzikant Milda, se kterým ještě téže noci skončí v posteli. Po tomto zážitku za ním Andula odchází do Prahy. On o jejím příchodu nemá ani potuchy a tak začíná série humorných událostí podtržená tím, že Milda žije v jednom bytě se svými rodiči. Hořkosladký příběh líčí tragikomické absurdity socialismu 60. let a životní situace mladých lidí v komunistickém Československu.

Režisér:

Miloš Forman je filmový režisér, herec a scénárista. Dva z jeho filmů, “Amadeus“ a „Přelet nad kukaččím hnízdem“, získaly několik Oskarů, včetně za nejlepšího režiséra. Také další jeho tvorba získala mnoho mezinárodních cen. Forman získal tři Zlaté glóby za filmy “Přelet nad kukaččím hnízdem“ (1975), “Amadeus” (1984) a “Lid versus Larry Flynt” (1996), dále ocenění BAFTA za film „Přelet nad kukaččím hnízdem“ (1976) a cenu César za film “Amadeus” (1985). Forman je také autorem filmu “Goyovy přízraky“ s Javierem Bardem v hlavní roli.

Místo konání:

Réplika Teatro, Calle Justo Dorado, 8. Madrid

Datum:

26.7.2012 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala