Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2015

Režisérský debut Jiřího Mádla dorazí do Milána

Jiří Mádl, oblíbený talentovaný herec a vycházející hvězda české režie, přijede v listopadu letošního roku představit Itálii svůj filmový debut „Pojedeme k moři“. 14. listopadu se mladý talent poprvé představí milánskému publiku v předpremiéře své režisérské prvotiny. Tu navíc osobně uvede, a to ve Francouzském institutu (Institut français Milano, Corso Magenta, 63). Setkání s režisérem a následná projekce jeho filmu odstartuje v 18:00.

Jiří Mádl, slibný začínající režisér, letos představí svoji tvorbu i italské veřejnosti. Před cestou do Janova, kde se 15. listopadu zúčastní filmového Festivalu Nuovo Cinema Europa se svým snímkem Pojedeme k moři, se ještě 14. listopadu zastaví v Miláně. Zde v rámci předpremiéry svého debutu osloví italské publikum zcela poprvé.

Mádlův první režisérský počin vypráví příběh jedenáctiletého Tomáše, který se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Dějová linie postupně prozrazuje, že dětské natáčení filmu, jakkoli na první pohled nevinné, může poodhalit skutečnosti mnohem závažnějšího a hlubšího charakteru. Tak divák nakonec dojde odhalení, které je na jednu stranu šokující, na druhou stranu však čisté svojí lidskostí a neokázalou jednoduchostí. Nelze vyloučit ani to, že je film inspirován autobiografickými prvky.

Ohlasy k filmu jak na domácí, tak na mezinárodní filmové půdě vyznívají pro mladého režiséra příznivě, tak bude jistě zajímavé sledovat, z jaké perspektivy bude jeho debut nahlížet italské publikum a odborná veřejnost.

 

Místo konání:

Institut français Milano, Corso Magenta, 63

Datum:

14.11.2015

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala