Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2015 - 16.11.2015

Filmový festival v Janově promítne režisérský debut Jiřího Mádla

Jiří Mádl, oblíbený talentovaný herec a vycházející hvězda české režie, přijede v listopadu letošního roku představit Itálii svůj filmový debut „Pojedeme k moři“. 14. listopadu se Mádl poprvé představí milánskému publiku v předpremiéře své režisérské prvotiny, kterou navíc osobně uvede, a to ve Francouzském institutu (Institut français Milano, Corso Magenta, 63) od 18:00. 15. listopadu potom předvede svůj debut za podpory Českého centra v Miláně na již šestém ročníku filmového festivalu Nuovo Cinema Europa v Janově. Projekce filmu odstartuje ve 21 hodin v Cinema America v Janově (Via Colombo 11). Následující den, 16. listopadu se pak ještě mladý český režisér setká se studenty filmové školy Civica Scuola di Milano, kterým představí svoji režisérskou práci prostřednictvím svého debutového snímku. Na jeho základě se následně otevře interaktivní diskuse mezi studenty a režisérem.

Festival Nuovo Cinema Europa, který se každoročně koná v italském Janově, má za cíl osvětlit italskému publiku filmovou tvorbu současných mladých evropských režisérů. Letos se o přízeň italského publika bude ucházet i zástupce České republiky, Jiří Mádl, slibný začínající režisér. Mladý autor tu uvede svůj první režisérský počin „Pojedeme k moři“.

Snímek vypráví příběh jedenáctiletého Tomáše, který se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Dějová linie postupně prozrazuje, že dětské natáčení filmu, jakkoli na první pohled nevinné, může poodhalit skutečnosti mnohem závažnějšího a hlubšího charakteru. Tak divák nakonec dojde odhalení, které je na jednu stranu šokující, na druhou stranu však čisté svojí lidskostí a neokázalou jednoduchostí. Nelze vyloučit ani to, že je film inspirován autobiografickými prvky. Ohlasy k filmu na domácí půdě vyznívají pro mladého režiséra příznivě, tak bude jistě zajímavé sledovat, z jaké perspektivy bude jeho debut nahlížet italské publikum a odborná veřejnost.

 

Místo konání:
Cinema America - Via Colombo 11, 16121 Janov
Datum:

Od: 14.11.2015
Do: 16.11.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala