Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.9.2015 17:30 - 12.9.2015 19:00

Módní přehlídka představí v Miláně nové české tradice

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství v Praze se již letos podruhé představí v Miláně, tentokrát s novou módní přehlídkou pod názvem Nová Tradice, která je inspirována folklórem Čech a Moravy. Zručnost a kreativita mladých návrhářů se tentokrát představí ve čtvrtek 10. září od 17.30 v Českém centru v Miláně, via GB Morgagni 20. V sobotu 12.9. od 19 hodin proběhne repríza módní přehlídky v pavilonu České republiky na Světové výstavě EXPO v Miláně.

VOŠ oděvního návrhářství  existuje od roku 1996. Postupnou transformací a úzkým spojením s praxí si získala významné místo na vzdělávacím trhu. Nabízí studium zaměřené na návrh a tvorbu oděvů formou vyššího odborného studia – jako jediný vzdělávací subjekt v České republice. Náplň studia tvoří oděvní individuální zakázková tvorba, návrhy scénického kostýmu včetně realizace, módní kresba, ilustrace a  fashion marketing. Důraz je kladen  na rozvoj schopnosti studentů samostatně rozhodovat, hledat optimální varianty při řešení zadání a komunikativně pracovat v týmu. 

Během studia si každý vyzkouší všechny polohy umělecké tvorby a najde si zaměření, které je jeho srdci nejblíže.  Nezaměřuje se pouze na oděvní tvorbu, ale i na vše s ní související –  např. výrobu doplňků obuvi, kabelek, pokrývek hlavy  nebo na produkci  módních přehlídek včetně stylizace osobnosti, tvorby účesů, výběru modelek, přípravy choreografie i  zajištění multimediální podpory. 

Studenti již realizovali módní přehlídky v Paříži, Vídni, Florencii, Miláně, Norimberku a Frankfurtu. 

Módní show  NOVÁ TRADICE je inspirovaná  folklorem Čech a Moravy. Studenti využili tradiční prvky zdobení  současného oděvu pomocí ornamentů a krejčovských dobových technik.

 

Místo konání:

Via G.B. Morgagni 20
20129 Miláno
Itálie

Datum:

Od: 10.9.2015 17:30
Do: 12.9.2015 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala