Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.3.2014 - 3.4.2014

Mladý obal v Miláně

Výstava představí 9 vítězných a 27 nejzajímavějších prací mladých designérů, které do finálního výběru zařadila odborná porota posledního ročníku mezinárodní soutěže Mladý Obal. V roce 2013 byla soutěž zaměřena na téma „stárnutí“, zúčastnilo se jí 416 soutěžících z 18 zemí světa. Organizátorem projektu je od roku 2009 CZECHDESIGN.CZ. Soutěž každoročně sleduje originální nápady v obalovém designu, je určena studentům a mladým tvůrcům do 30 let.

Výstava tak představí poprvé v Itálii mladé české designéry například Jitku Frouzovou, Veroniku Janečkovou, Michala Šafáře,  Kateřinu Kučerovou, Matěje Coufala, Marcelu Šilhánovou a Barboru Cekotovu a další. 

Výstava má být inspirací nejenom pro další spolupráci mezi designéry, ale také pro nás všechny, co se můžeme zasloužit o to, aby naše prostředí bylo co nejpříjemnější.

V porotě zasedl obalový designér Jan Činčera, produktový designér a vysokoškolský pedagog Jan Němeček, finská designérka a specialistka na oblast strategického a equal designu Päivi Tahkokallio a slovenský designér a vedoucí Ústavu dizajnu na Fakultě architektury Slovenské technické univerzity v Bratislavě Peter Paliatka.

Místo konání:

Via G.B. Morgagni 20
20129 Miláno
Itálie

Datum:

Od: 6.3.2014
Do: 3.4.2014

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala