Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.4.2010 0:00 - 0:00

Mozartova cesta do Prahy

Koncertní čtení s Triem Concertino (Ivo Kahánek – klavír, Jan Fišer – housle, Tomáš Jamník – violoncello) a herečkou Ruth Geiersberger

 

Mozartova opera Don Giovanni, která byla poprvé uvedena ve Stavovském divadle v Praze v roce 1787, byla pro spisovatele Eduarda Mörikeho klíčovým zážitkem, který ho inspiroval k sepsání novely Mozartova cesta do Prahy. Tato smyšlená novela byla v knižní podobě zveřejněna k příležitosti stého výročí narození skladatele. Vypráví o cestě Mozarta a jeho ženy Konstancie z Vídně do Prahy, kde měla premiéru Mozartova nová opera Don Giovanni. Když cestou zastaví v blízkosti jednoho zámku, vypraví se Mozart na procházku zámeckým parkem a zahloubán si zde utrhne pomeranč. Překvapí ho přitom hraběcí zahradník. Nejprve dojde k rozepři, poté jsou ale Mozart s Konstancií pozváni do zámku jako hosté a později dokonce dostanou darem kočár.

 

Čtení z novely doprovodí pražské Trio Concertino, které zahraje tria pro klavír, housle a violoncello C-Dur a G-Dur od Wolfganga Amadea Mozarta. Trio Concertino vyhrálo v roce 2004 soutěž Bohuslava Martinů a v roce 2006 získalo cenu Českého spolku pro komorní hudbu. Tito mladí hudebníci neslaví úspěchy pouze na českých koncertních podiích, ale také při vystoupeních v dalších evropských zemích.

 

Čtvrtek, 29.4., 19.00 hod.

Kleisthaus, Mauerstraße 53, 10117 Berlin

Vstup zdarma, potvrzení účasti na: www.kleisthaus.de, Tel. 18 527 – 2648, Fax 18 527 - 1871

 

Rok české kultury v Kleisthausu pod záštitou velvyslance České republiky je společným projektem Českého centra Berlín a Úřadu spolkového pověřence pro záležitosti postižených občanů.

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

29.4.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum Berlín, Kleisthaus


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala