Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.9.2016 - 31.10.2016

Výstava MŮJ NOVÝ ŽIVOT

Ve spolupráci s autory projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT uspořádalo ČC Tel Aviv výstavu fotografií ve své venkovní Galerii na plotě. Vernisáž proběhne 5. září 2016.

 

 

Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT vznikl v roce 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové. Jejich společným záměrem bylo zvýšit zájem veřejnosti o děti léčené pro zhoubný nádor a změnit odtažitý postoj naší společnosti vůči onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Fotografie Kamily Berndorffové představují dětské pacienty jako statečné děti s chutí do života a s neuvěřitelně pevnou vůlí se uzdravit. Nový pozitivní náhled veřejnosti přispívá k psychické stabilitě malých pacientů a je neodmyslitelnou podmínkou jejich uzdravení.

 

„Jsem přesvědčen, že zamýšlený projekt osloví a příznivě ovlivní názory lidí na sice závažná, nicméně dnes již převážně vyléčitelná nádorová onemocnění dětí. Za záměrem MUDr. Cingrošové bezvýhradně stojím, jsem přesvědčen o jeho prospěšnosti a doporučuji jej maximálně podpořit.“

Prof. MUDr. Josef Koutecký, DrSc., zakladatel oboru dětské onkologie v Československu, předseda Nadace „Národ dětem“

 

O výstavě

Putovní výstava velkoformátových fotografií dětských pacientů v aktuálně probíhající nebo po ukončené onkologické léčbě. Výstava byla od dubna 2012 postupně k vidění po celé České republice, zejména ve městech, kde se nacházejí centra pro léčbu dětských malignit. Nyní se přesouvá za hranice ČR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autorky projektu

Kamila Berndorffová

Fotografka, publicistka a cestovatelka, jejíž umělecké fotografie dokumentují obyčejné lidi neobyčejným způsobem. Pracuje s černobílým i barevným dokumentem, její současná tvorba se kloní především ke stylizovaným kompozicím a portrétům. Má za sebou desítky samostatných i kolektivních výstav, (ocenění na Czech Press Photo 2007, 2009). Publikuje a přednáší o svých cestách (především do Indie), spolupracuje s cestopisnými časopisy a Českým rozhlasem. Kamila Berndorfová se věnuje soustavné dokumentaci onkologických dětských pacientů od června 2010.

 

MUDr. Lucie Cingrošová

Absolventka 1. lékařské fakulty UK v Praze. Během studia medicíny absolvovala řadu kurzů a několik zahraničních odborných stáží (Francie, Rakousko). Od roku 2006 pracuje jako sekundární lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol Praha.

 

 

Více informací o projektu zde: http://www.projektmujnovyzivot.cz/

 

Místo konání:

Zeitlin Street 23
6495518 Tel Aviv
Izrael

Datum:

Od: 5.9.2016
Do: 31.10.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala