Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.8.2015 18:15 - 19:00

Mydy Rabycad

Nové album Glamtronic kapely Mydy Rabycad zaujalo hudební dramaturgy Szigetu natolik, že se rozhodli kapelu pozvat k vystoupení na scéně nazvané Europe stage. Mydy Rabycad dokáží svou lehkostí a nadšením propojit posluchače několika generací.

Mladá kapela Mydy Rabycad na svém druhém, energií sršícím albu Glamtronic dokazuje, proč je pravidelným hostem velkých festivalových scén i klubových pódií doma i v zahraničí. Základní kvarteto spolu hraje od svých sedmnácti let - tehdy naprosto nová parta s jazzovým hudebním zázemím naskočila na elektroswingovou vlnu. Nic netrvá věčně, ani surfování na elektroswingu. A tak nyní, po zhruba třech letech, Mydy Rabycad opouští svůj styl a míří dál:

"Elektroswing jsou naše kořeny, ale už jsme za jeho mantinely. Proto se album jmenuje Glamtronic. Teď už nás nejde úplně zařadit, proto jsme si vymysleli slovo glamtronic jako výraz pro určitý náš vlastní styl a nakonec jsme podle něj pojmenovali celé album,” říká o desce zpěvačka a textařka kapely Žofie Dařbujánová."

Skupinka vyškolená působením mimo jiné v bezpočtu jazzových těles vnáší do svojí muziky nepřeslechnutelný podíl elektroniky, funky a energie na různý způsob.Svou nakažlivou muzikou dokážou rozhýbat každé publikum.


 

Místo konání:

Sziget Fesztivál, British Knights Europe Stage

Datum:

13.8.2015 18:15 - 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala