Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.10.2019 19:00

Myši Natálie Mooshabrové - divadelní představení ve Varšavě

Divadelní hra Ladislava Fuksa „Myši Natálie Mooshabrové” v provedení divadla z Płocku.

Ladislav Fuks

Myši Natálie Mooshabrové

Překlad: Andrzej Babuchowski, úprava a režie: Marek Mokrowiecki, scénografie: Marian Fiszer, instalace videa: Mariusz Pogonowski, hudba: Marek Walczak, hudební úprava: Krzysztof Wierzbicki

V hlavní roli
Hanna Zientara-Mokrowiecka

Produkce v Płocku je věrná duchu románu, osciluje mezi realismem a groteskností. Akce je doprovázena Mozartovým "Requiem" a hudbou Nino Roty z 8 ½ Fellini.

Paní Mooshaber žije ve státě, kterému vládne prezident Rappelschlund, jménem vévodkyně Widow Augusta. Paní Mooshaberová nevěří v Boha, avšak věří v osud. Souhvězdí létají na Měsíc, děti ve škole přednesou biografii prezidenta, lidé jsou obviněni z čarodějnictví a osud právoplatné princezny je zahalen tajemstvím. Téma titulních myší a tajemné Mary Kozoroha se objeví během hry.
Hanna Zientara-Mokrowiecka za roli paní Natálie Mooshaberové obdržela Cieszyn Angel- cena za nejlepší herečku na 18. ročníku festivalu moravských a slezských divadel v České republice v roce 2018.
V žebříčku týdeníku Przegląd Teatr, který sestavuje žebříček novinek. v rámci novinek sezóny 2017/2018 byly tato hra zahrnuta do deseti nejzajímavějších představení minulé sezóny.


Ceny vstupenek: 45 PLN, 60 PLN


Další informace naleznete na webu Teatru Studio

Místo konání:

Teatr Studio, plac Defilad 1, Warszawa

Datum:

21.10.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala