Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.8.2020 - 30.10.2020

Na hraně

Mezinárodní výstavní projekt Na hraně zkoumá zkušenosti spojené s hraničními zážitky na pozadí díl 16 autorů ze šesti zemí. Kurátoři výstavy prostřednictvím výběru děl odkazují buď na osobní zkušenosti z hraničních situací, nebo na překonávání hranic. Na tuto problematiku navazují díla českého výtvarníka Pavla Formana, který na svých velkoformátových plátnech zpracovává podobnosti lidí a zvířat, a Martina Kocourka, který představí dva objekty - srdce a raketu.

 

Vystavující umělci: Silvia Beck (DE), Francisco Klinger Carvalho (BR), Chan Sook Choi (KOR), Nadine Fecht (DE), Pavel Forman (CZ), Martin Juef (DE), Martin Kocourek (CZ), Zorka Lednárová (SK), Luciana Magno (BR), Matthias Mayer (DE), Falk Nordmann (DE), Armando Queiroz (BR), Monika Rechsteiner (CH), Nina E. Schönefeld (DE), Bignia Wehrli (CH), Markus Wirthmann (DE)

Výstava Na hrane / At the Limit / Am Limit  tematizuje hranice a zkušenosti spojené s krajními situacemi na základě několika uměleckých příspěvků. Díla shromážděné pod tímto názvem však nehovoří o výbuchu adrenalinu při extrémních sportech či o omezeném přístupu k určitým zdrojům. O tom druhém lze částečně, avšak námět výstavy je širší.

Začíná se základní dilematem narození se v určité době, která nás konfrontuje se společenskými pravidly a normami, jejichž historii neznáme; pravidly a normami, které se zdají na první pohled matoucí nebo cizí. Mohli bychom mluvit io společenské klimatu, kulturní oblasti nebo ideologii, do které rosteme, a s jejíž podmínkami a omezeními se časem smiřujeme. Tato osudová síť náhod, regulující naše přání a představy, náš vztah k životnímu prostředí, k ostatním lidem, k našemu vlastnímu tělu a dokonce k zákonům přírody, se pro nás může stát výzvou, pokud zjistíme, že určitá pravidla a normy jsou zastaralé nebo nesprávně (např. nerovné zacházení s pohlavími či světonázor postaven na rasistických předsudcích).

 

Viac informácií: kunsthallebratislava.sk

foto (C) kunsthalle

 

 

 

Místo konání:

Bratislava, Kunsthalle, Námestie SNP 12

Datum:

Od: 5.8.2020
Do: 30.10.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala