Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.6.2012 20:00 - 2.6.2012

Na Plechárně – Pantomima na podpatcích (HAMU)

Divadelní představení „Na Plechárně“ je zábavnou pantomimou na podpatcích studentek třetího ročníku katedry pantomimy Akademie múzických umění v Praze. Pod režijním vedením Radima Vizváryho, významného mladého českého mima a pedagoga, vzniklo představení volně inspirované stejnojmenným románem Johna Steinbecka.

Premiéra se konala loni v květnu v divadle Inspirace na pražské AMU. V představení se kloubí klasická pantomima průkopníka české pantomimy Ladislava Fialky a grotesknost mima a clowna Borise Hybnera. Vizváry lpí na technické preciznosti jevištního pohybu a zároveň klade důraz na dramaturgicky hodnotně vykonstruovaný koncept, v němž vyzdvihuje nejen charaktery jednotlivých postav, ale i konflikty mezi nimi.

Pantomima na podpatcích se předvedla v divadle Disk v rámci programu Nové generace a získala pozitivní ohlasy: „Režisér Radim Vizváry zde velmi dobře dokázal vyjádřit osudy pěti prostitutek, žijících v ulici Na Plechárně. Líčí jejich život vtipně, s nadsázkou, ale zároveň s hlubokou myšlenkou, kdy se dotýká jejich nitra, v němž je ukryto, co je vlastně k práci prostitutek přimělo. Všech pět interpretek výborně dokázalo ztvárnit své role.  Nutno ocenit především jejich pohybovou všestrannost a skvěle zvládnuté pantomimické umění. Dílo bylo celkově promyšlené, do detailu propracované a na skutečně profesionální úrovni“ (Alžběta Krejčiříková, 29. 12. 2011 Taneční aktuality).

Pořádají: DIE ETAGE a České centrum Berlín s podporou Mime centra Berlin

1.+2.6.2012, 20:00

Vstupné: 10,- €, zlev. 7,- €

www.dieetage.de

Místo konání:

DIE ETAGE, Ritterstraße 12-14, 10969 Berlin

Datum:

Od: 1.6.2012 20:00
Do: 2.6.2012

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala