Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.2.2018 - 24.2.2018

Dokumentární projekt - Mariupol

Za podpory Českého centra v Kyjevě a organizace Novyj Donbass mladí nezávislí filmaři a čerství absolventi FAMU se v rámci dokumentárního projektu rozhodli podnikonout cestu do Mariupole přes Kyjev a to ve štábu dvou lidí.

 Putovat bude režisér Pavel a zvukařka Anna, aby blíže poznali a zachytili město dívky,  hlavní hrdinky z připravovaného filmu. Ta z Mariupole pochází. Pobyt na Ukrajině se uskuteční ve dnech 10-24.2. V rámci této cesty bude v Kyjevě uspořádána přednáška s místními filmovými studenty v Českém centru (23.02). Všichni jsou srdečně zváni.

 


23.02. v 17.00 - Přednáška s místními filmovými studenty v Českém centru

V pátek 23.2. přivítáme v rámci konverzačního klubu Pavla Ruzyaka a Anitu Černou - české filmaře, kteří přijíždí na Ukrajinu, aby natočili dokumentární snímek, který se zaměřuje na život ve městě Mariupol, ze kterého pochází hlavní hrdinka filmu.

Hovořit budou nejen o dokumentu, na kterém aktuálně pracují, ale i o své kreativní profesi a cestě k ní skrz studium na české FAMU. Během setkání dále rozeberou specifika současného českého dokumentu a poskytnou prostor pro další diskusi. Na setkání s váženými hosty vás zveme opět v 17h.

 

Místo konání:

Ivana Fedorova 12
01030 Kyjev
Ukrajina

Datum:

Od: 10.2.2018
Do: 24.2.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala