Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.5.2009 0:00 - 0:00

Noc literatury – Noc otevřených dveří

V rámci Noci otevřených dveří pořádá České centrum ve Varšavě také Noc literatury – další z evropských kulturních aktivit, která je navíc letos zařazena na listinu oficiálních kulturních akcí českého předsednictví v Radě Evropské unie. Noc ze 16. na 17. května bude v Českém centru věnována pochopitelně české literatuře. Ve snaze přiblížit polské veřejnosti českou knihu, reprezentovanou mimo jiné aktuální výstavou „Nejkrásnější ilustrace v české literatuře pro děti“, budeme od 20. hodiny pořádat prezentaci dvou polských nakladatelství, které se specializují na vydávání českých autorů: GoodBooks a Atut.

GoodBooks přiveze novou knihu povídek českých autorů „O ženách“, na které se podíleli současní čeští spisovatelé: Michal Viewegh, Halina Pawlowská, Petr Šabach, Iva Pekárková, Eva Hauserová, Daniela Fischerová, Irena Dousková, Věra Nosková a Ivan Klíma.

 

 

 

O autorech této knihy bude hovořit jeden z nejlepších polských překladatelů české literatury Jan Stachowski.

Nakladatelství Atut přiveze své knihy z české série.

Po literární prezentaci budeme od 21. hodiny promítat dva české filmy: „Postřižiny“ podle stejnojmenné literární předlohy Bohumila Hrabala a „Rok ďábla“ o českých muzikantech ze skupiny Čechomor, Nohavicovi, Plíhalovi a Colemanovi. Tato kulturní akce získala právo nést logo oficiální doprovodné kulturní akce českého předsednictví v Radě EU.

 

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

16.5.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala