Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.4.2012 22:00

Madridská “Noc literatury” zavzpomíná na V. Havla

České centrum v Madridu zve na literární večer „Pocta Václavu Havlovi“, který se koná v rámci madridské “Noci literatury”. Večerem bude provázet spisovatelka a překladatelka Havlových knih do španělštiny Monika Zgustová, esejista a diplomat José María Ridao a redaktor deníku El País Miguel Ángel Villena. Zgustová, Ridao a Villena si připomenou osobnost Václava Havla také prostřednictvím příběhů z jejich osobních setkání. Nebudou chybět ani divadelní ukázky z Havlových her a čtení z jeho knih.

Monika Zgustová

Monika Zgustová se narodila v Praze, s rodiči emigrovala do USA a pak se přestěhovala do Barcelony, kde v současnosti žije. Její dílo je přeložené do mnoha jazyků a zahrnuje i úspěšný román Tichá žena (užší výběr Národní ceny Španělska), knihu o životě Bohumila Hrabala V rajské zahradě trpkých plodů nebo román Zimní zahrada. Monika Zgustová také přeložila na padesát knih Hrabalových, Havlových, Kunderových, Seifertových či Čapkových do španělštiny a katalánštiny.

Více informací na www.monikazgustova.com

Jose María Ridao

Jose María Ridao se narodil v Madridu a vystudoval arabskou filologii a právo. V roce 1987 nastoupil do diplomatických služeb, které ho zavedly do Angoly, tehdejšího Sovětského svazu, Rovníkové Guiney a Francie. V roce 2000 svou diplomatickou kariéru ukončil a rozhodl se věnovat psaní a žurnalistice. Pravidelně spolupracuje s prestižními španělskými médii např. Cadena Ser nebo El País. V nakladatelství Galaxia Gutenberg publikoval několik svých knih esejí.

 

Miguel Ángel Villena

Miguel Ángel Villena se narodil ve Valencii a vystudoval moderní historii. V 80. letech pracoval jako redaktor novin Diario de Valencia a Levante a od roku 1986 pracuje v El Paísu. Působil v kulturní sekci El Paísu a Babelii a v současnosti koordinuje diskuse o mezinárodní politice v on-line vydání El Paísu. Působil jako zpravodaj v několika zemích EU a také na Balkáně a ve střední Evropě. V letech 2009 – 2011 byl mediálním poradcem tajemnice pro mezinárodní spolupráci španělského MZV.

Místo konání:

Ateneo de Madrid, C/ Prado, 21. Madrid

Datum:

23.4.2012 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala