Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.3.2019 19:00

Norman Eisen: The Last Palace

Představení nové knihy The Last Palace: Europe's Turbulent Century in Five Lives and One Legendary House s jejím autorem Normanem Eisenem v rozhovoru s Richardem Schlesingerem.

 

13. Března, 19:00

Zdarma pro veřejnost, počet míst k sezení je omezený.

RSVP

Doporučený příspěvek 5$. 

Zveme vás na představení nové knihy autora Normana Eisena, The Last Palace: Europe's Turbulent Century in Five Lives and One Legendary House. Norman Eisen bude o knize mluvit s Richardem Schlesingerem.

Eisenova kniha vypráví o liberalismu a illiberalismu skrze životní příběhy lidí, kteří obývali rezidenci současného velvyslanectví v Praze před ním. Mezi nimi byli židovský stavitel, nacistický okupant, poválečný americký zachránce a studenovaléčná filmová hvězda. Osudy těchto ambasadorů se prolíná příběh autorovy matky, přeživší holokaustu, která ho poslala žít zpět do Prahy do domu kdysi okupovaného nacisty a během jeho působení na pozici velvyslance mu byla nejlepší rádkyní.

Velvyslanec Norman Eisen zastává seniorskou pozici v Brookings, je politickým komentátorem pro CNN a předsedou vládní skupiny CREW. Pan Eisen pracoval pro Bílý dům jako poradce v otázkách etiky prezidenta Obamy od roku 2009 do roku 2011 a jako velvyslanec Spojených států amerických pro Českou republiku mezi lety 2011 a 2014.

Richard Schlesinger je zpravodajem CBS a přispívá do Sunday Morning a dalších pořadů. V letech 1990 až 1997 pracoval jako zpravodaj pro 48 Hours, kde dělal reportáže na různorodá témata včetně neprávem odsouzených Američanů, sňatků a rozvodů v 90. letech a krize střední třídy. Pan Schlesinger je vnukem Otta Petscheka, jednoho z protaginostů knihy The Last Palace.

Kniha bude k zakoupení na místě.

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

13.3.2019 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala