Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.3.2007

O slavnosti a hostech & Romeo, Julie a tma na DVD

První britská DVD s českými filmy v roce 2007.

 

O slavnosti a hostech

 

Podobenství o podílu hlouposti a sobectví na osudu člověka. Jistý privilegovaný pán pozve své přátele a známé na piknik spojený s oslavou svých narozenin a s improvizovaným honem na jednoho z hostů, pohoršujícího svým "nestandartním" a "nesystémovým" chováním, to jest morálním.


Režie: Jan Němec
Scénář: Ester Krumbachová, Jan Němec
Kamera: Jaromír Šofr
Hudba: Karel Mareš
Hrají: Ivan dr. Vyskočil (Hostitel), Jan Klusák (Rudolf), Jiři Němec (Josef), Pavel Bosek (František), Karel Mareš (Karel)
Preméra: 07.03.2000
Délka: 68 minut

  

  

  

  

Romeo, Julia a tma

 

Romeo, Julia a tma je český film natočený režisérem Jiřím Weissem v roce 1959 podle stejnojmenné novely Jana Otčenáška. Film se odehrává v Praze v květnu roku 1942. Mladý Čech Pavel (Ivan Mistrík) ukryl mladou Židovku Ester (Daniela Smutná), která nenastoupila k transporu do koncentračního tábora. Během tří týdnů, po které dívku Pavel ukrývá, se do sebe dvojice zamiluje. Když se však schyluje k tomu, že bude Ester objevena a chlapec z toho bude ohrožen, uteče dívka ze svého úkrytu a na ulici, kde právě vrcholí akce na dopadení atentátníků na Reinharda Heydricha, a je zabita.

 

Námět: Jan Otčenášek
Scénář: Jan Otčenášek, Jiří Weiss
Hudba: Jiří Srnka
Kamera: Václav Hanuš
Režie: Jiří Weiss
Hrají: Ivan Mistrík, Daniela Smutná, František Smolík, Jiřina Šejbalová, Blanka Bohdanová, Karla Chadimová, Miroslav Svoboda

  

  

 

www.secondrundvd.com  

 

Místo konání:

Datum:

19.3.2007

Organizátor:

Second Run DVD


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala