Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.1.2013 19:00

Občanský průkaz

Czech on Tour: Hořká komedie Ondřeje Trojana na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osud party dospívajících mladíků.

Petr, Aleš, Popelka a Míťa vyrůstají v 70. letech, kdy vyjít na ulici bez občanského průkazu znamenalo koledovat si o průšvih a kdy povinná vojenská služba byla pro mnohé tím největším strašákem. V ironickém vyprávění s nádechem grotesky a věcné kritiky zažijeme, jak se boří rodičovská autorita v politickém ovzduší šikany, nezdařený pokus o útěk, mlčenlivou snaživost hezké učitelky a následky, které to zanechá v citovém životě čtyř kamarádů.

Trailer
CZ, SK 2010, 137 min., česky s něm. titulky, režie: Ondřej Trojan, hrají: Martin Myšička, Kristýna Boková-Lišková, Jaromír Dulava, Marek Taclík, Libor Kovář, Matouš Vrba, Jan Vlček.

Kino ACUD

CZECH ON TOUR pořádá Czech Film Center spolu se spolkovým sdružením pro komunální filmovou práci (Bundesverband kommunale Filmarbeit), za podpory partnerů: Budweiser Budvar, Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, Česko-německý fond budoucnosti, České centrum Berlín a České centrum Mnichov.

Místo konání:

ACUD Kino, Veteranenstr. 21, 10119 Berlin

Datum:

19.1.2013 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala