Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.3.2007 0:00 - 0:00

Obsluhoval jsem anglického krále

Dlouho očekávaný film Jiřího Menzela podle slavného románu Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále bude uveden na slavnostním večeru filmového festivalu Sofia Film Fest za účasti režiséra. Ne nedávném filmovém festivalu Berlinare získal tento film cenu Mezinárodního svazu federace filmových kritiků (FIPRESCI). Má 11 nominací na „českého lva“.

Obsluhoval jsem anglického krále, 2006

režie: Jiří Menzel

scénář: Jiří Menzel

kamera: Jaromír Šofr

hrají: Oldřich Kaiser, Ivan Barnev, Julia Jentsch, Marián Labuda, Milan Lasica, Martin Huba, Josef Abrhám, Jaromír Dulava, Jiří Lábus, Zuzana Fialová

Film vypráví paralelně dva příběhy. První sleduje osudy a postupné zrání malého ctižádostivého pikolíka během předválečných let i okupace Československa, kdy se jako zamilovaný mladík spíše z hlouposti než z vypočítavosti ocitne v řadách těch, kteří slouží okupační moci. Druhý příběh se s prvním prolíná a zachycuje krátkou epizodu života zralého muže, který po letech strávených ve vězení hledá klid na osamělém místě ve vysídlené německé vesnici. Jeho uzavřený svět naruší přítomnost mladé dělnice, která svým mládím a živelností vzbuzuje vzpomínky na jeho erotické zážitky z mládí.

 

          Jiří Menzel a bulharský herec Ivan Barnev

 

Ztvárnění hlavní role se ujali Oldřich Kaiser (Setkání v červenci, Amerika, Tmavomodrý svět, Žralok v hlavě...) a jeden z nejvíce ceněných mladých bulharských herců Ivan Barnev (Kalabush, A Leaf in the Wind, Lady Z...)

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

10.3.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala